Grzegorz (grzegorz) wrote in bitter_onion,
Grzegorz
grzegorz
bitter_onion

overlearning або надмірне навчання

В англомовній літературі існує термін overlearning (надмірне навчання). Це трапляється, коли ви опанували матеріал, але все одно продовжуєте його вчити. Наприклад, якщо ви навчилися розв’язувати квадратні рівняння, але все одно продовжуєте це робити. Або непогано вивчили загальну історію України за шкільним підручником, але продовжуєте її так само вчити.

Дослідник пам’яті Герман Еббінгауз (Herman Ebbinghaus) проводив класичні дослідження зі згадування в кінці 1890-х років. Він зауважив, що з часом зменшується кількість згадувань вивченого матеріалу (див. також криву забуття https://en.wikipedia.org/wiki/Forgetting_curve). Еббінгауз визнав, що списки безглуздих фраз з часом стає складніше запам'ятовувати, а для деяких списків потрібно більше часу на перегляд, щоб відновити 100% нагадування. Він визначив термін надмірне навчання як кількість повторень матеріалу, після яких його можна згадати зі 100% точністю.

Дослідження (Psychonomic Bulletin & Review 2007, 14 (2), 187-193) показали, що в довгостроковій перспективі overlearning не дає результатів. Тому не треба витрачати час дарма й не створювати ілюзію навчання, постійно повертаючись до непогано пропрацьованого матеріла.
Той час краще інвестувати у вивчення чогось нового.
Tags: навчання, освіта
Subscribe

promo bitter_onion march 15, 2021 17:32 15
Buy for 50 tokens
Все слышали такую сказку, что якобы украинцы, белорусы и русские – это братский единокровный народ, который происходит якобы от триединой древнерусской народности. Ученые открыли страшную тайну – мы не братья. Праславянский этнос, конечно, существовал где-то со II тысячелетия до нашей эры, из…
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for members only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments