Grzegorz (grzegorz) wrote in bitter_onion,
Grzegorz
grzegorz
bitter_onion

чому мовчали пасажири автобуса, де водій бикував до волонтерок

або чому "нінада вмєшівацца" -- атавізм тварин, кацапів та зелебобіків

Це те, що я помітив 21 квітня -- до влади дорвалась товпа зебілів, в яких лобні долі не домінують в процесі співіснування та коммунікації. Живуть інстинктами тобто.

Про скандал в автобусі і пасажирів, що мовчали.
Тут така справа. Це абсолютно нерелевантна ситуація, щоб робити висновки, що всі вони вата. Ви хоча б раз скандалили з водієм? Якщо скандалили, то в курсі, що пасажири НІКОЛИ не стануть на ваш бік. Навіть в ситуації, коли водій прихлопнув мені руку, пасажири накинулися на мене, хоча ясно, що вони зі мною по один бік барикад, і наступними можуть бути вони.
Бо це працює еволюційний механізм. Мавпи в стаді підтримують вожака. Завжди. Вони поодинці можуть бути прекрасними людьми, і вважати Мордор агресором. Але інстинкт шепоче їм "мовчи. Не втручайся. Бо ти будеш наступним, і зграя розвернеться проти тебе". Це прописано в генах, бо той, на кого впав гнів вожака, падає в ієрархіє на самісеньке дно, і його можна топтати будь-кому. Отак це працює. В очах пасажирів водій є вожаком, особливо на дальніх рейсах.
Так що не робіть швидкі висновки.
Оксана Хвиля


Ефект свідка: чому мовчали пасажири автобуса, де водій бикував до волонтерок
Це явище називається «ефект свідка» чи «ефект стороннього», але в коментарях на фейсбуці воно переважно відоме як «люди вже гет здичавіли».

Суть ефекту проста: людина, яка стала свідком надзвичайної події, найімовірніше, просто спостерігатиме замість надавати будь-яку допомогу взагалі. Що більше свідків – то менше шансів, що хоч один із них відреагує. Причин багато: відповідальність ніби «розподіляється» між усіма членами групи, ми боїмось бути незграбними чи смішними перед иншими людьми, а що найважливіше – ми схильні до соціальної поведінки. Слідування моделі поведінки, яку обирає більшість, – базовий інстинкт людини як соціальної істоти, переламати цей інстинкт надзвичайно складно.
Ефект свідка: чому мовчали пасажири автобуса, де водій бикував до волонтерок


Tags: Зигмунд Фрейд и его друзья, нарід, ітогі падведьом
Subscribe

 • О том, как кидают титушек

  Нет денег даже на проезд. А. Луганский дал 20$ и 10 гривен на проезд.

 • Голову напекло

  Сьогодні, 12 серпня 2021 року, у Росії прем'єра художнього фільму « Солнцепёк». Пропагандистська стрічка присвячена подіям 2014 року в Луганську.…

 • Про статейку Путіна

  Доволі вторинна за змістом стаття Володимира Путіна про росіян та українців цікава лише тим, що задає той простір, у якому віднині мають…

promo bitter_onion march 15, 17:32 15
Buy for 50 tokens
Все слышали такую сказку, что якобы украинцы, белорусы и русские – это братский единокровный народ, который происходит якобы от триединой древнерусской народности. Ученые открыли страшную тайну – мы не братья. Праславянский этнос, конечно, существовал где-то со II тысячелетия до нашей эры, из…
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for members only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 5 comments