або чому "нінада вмєшівацца" -- атавізм тварин, кацапів та зелебобіків
Це те, що я помітив 21 квітня -- до влади дорвалась товпа зебілів, в яких лобні долі не домінують в процесі співіснування та коммунікації. Живуть інстинктами тобто.
Про скандал в автобусі і пасажирів, що мовчали.
Тут така справа. Це абсолютно нерелевантна ситуація, щоб робити висновки, що всі вони вата. Ви хоча б раз скандалили з водієм? Якщо скандалили, то в курсі, що пасажири НІКОЛИ не стануть на ваш бік. Навіть в ситуації, коли водій прихлопнув мені руку, пасажири накинулися на мене, хоча ясно, що вони зі мною по один бік барикад, і наступними можуть бути вони.
Бо це працює еволюційний механізм. Мавпи в стаді підтримують вожака. Завжди. Вони поодинці можуть бути прекрасними людьми, і вважати Мордор агресором. Але інстинкт шепоче їм "мовчи. Не втручайся. Бо ти будеш наступним, і зграя розвернеться проти тебе". Це прописано в генах, бо той, на кого впав гнів вожака, падає в ієрархіє на самісеньке дно, і його можна топтати будь-кому. Отак це працює. В очах пасажирів водій є вожаком, особливо на дальніх рейсах.
Так що не робіть швидкі висновки.
Оксана Хвиля
Ефект свідка: чому мовчали пасажири автобуса, де водій бикував до волонтерок
Це явище називається «ефект свідка» чи «ефект стороннього», але в коментарях на фейсбуці воно переважно відоме як «люди вже гет здичавіли».
Суть ефекту проста: людина, яка стала свідком надзвичайної події, найімовірніше, просто спостерігатиме замість надавати будь-яку допомогу взагалі. Що більше свідків – то менше шансів, що хоч один із них відреагує. Причин багато: відповідальність ніби «розподіляється» між усіма членами групи, ми боїмось бути незграбними чи смішними перед иншими людьми, а що найважливіше – ми схильні до соціальної поведінки. Слідування моделі поведінки, яку обирає більшість, – базовий інстинкт людини як соціальної істоти, переламати цей інстинкт надзвичайно складно.
Ефект свідка: чому мовчали пасажири автобуса, де водій бикував до волонтерок
Community Info