Grzegorz (grzegorz) wrote in bitter_onion,
Grzegorz
grzegorz
bitter_onion

кожен з нас, оплатить борги Коломойського

Сомалі. Держава, тобто кожен з нас, оплатить борги Коломойського. Нагадаю, екс-власники "Приватбанку" викрали з банку $5.5 млрд до його націоналізації.

Безпрецедентна справа. Коломойський змусив НБУ стягнути його борги з рахунків націоналізованого ПриватБанку.

НБУ позбавили можливості забирати борги за кредити рефінансування через стягнення заставного майна.

22 січня Верховний суд України відхилив касаційну скаргу НБУ про скасування рішень судів першої інстанції у справі про стягнення предмета іпотеки (1 земельну ділянку в Одеській області) з ТОВ «Гаджибей», пов’язаної з колишнім власником ПриватБанку Коломойським.
Ця компанія виступає заставодавцем за кредитом рефінансування на суму 20,9 млн грн, який НБУ видав ПриватБанку, коли власником банку ще був Коломойський і Боголюбов, тобто до націоналізації в грудні 2016р.

У справі Гаджибей 26 жовтня 2018р Госпсуд Одеської області (22 жовтня 2019 Північно-західний апеляційний суд залишив його без змін) вирішив, що між НБУ і цією компанією був «особливий» порядок стягнення майна для погашення відповідного боргу. У рішенні суду йдеться, що НБУ тільки в разі неможливості списання коштів з банківських рахунків АТ КБ «ПриватБанк», може стягнути заставне майно з Гаджибей.

Фактично одеський суд обмежив НБУ в можливостях стягнення боргів по кредитах рефінансування, скасувавши можливість повертати борги шляхом стягнення заставного майна. Це суперечить статті 73 закону «Про Нацбанк України».

У НБУ не згодні з рішенням Верховного суду, вважаючи, що воно суперечить законодавству. «Ми не погоджуємося з рішенням Верховного Суду та переконані, що воно суперечить нормам чинного законодавства. Таке рішення створює ризик, коли ексвласники ПриватБанку зможуть уникнути відповідальності за невиконання взятих на себе зобов’язань. Крім того, така позиція, коли суд своїм рішенням обмежує право кредитора на обрання будь-якого із передбачених законом способу задоволення кредиторських вимог, створює правову невизначеність та порушує права не тільки Нацбанку, а й інших кредиторів, які намагаються стягнути заборгованість у передбачений законом спосіб», — наголосив начальник управління претензійно-позовної роботи юридичного департаменту Нацбанку Віктор Григорчук.

Що означає програш НБУ?

Фактично тепер НБУ зобов’язаний стягнути борги Коломойського по рефінансуванню з рахунків вже державного ПриватБанку. А це близько 8 млрд грн, з огляду на всю суму боргу за цими кредитами рефінансування, де особистим поручителем виступає Коломойський.
І відповідно відмова в задоволенні всіх позовів НБУ до майнових поручителів Приватбанку і його колишнього власника.

Нагадаємо, що Коломойський також хоче через суд Києва визнати недійсними всі його особисті поруки. Наступне засідання відбудеться 28 січня 2020р. Також НБУ подав позов в Женевський суд з вимогою, щоб Коломойський виконав свої поруки.

І аналогічний ризик відразу ж з’явиться за іншими стабкредитами, виданими НБУ банкам. За даними НБУ, заборгованість неплатоспроможних банків за кредитами рефінансування станом на 1 січня 2020 складає 44 млрд грн

Нагадаю, результати розслідування Kroll підтвердили, що Приватбанк був об'єктом масштабних та скоординованих шахрайських дій як мінімум протягом 10 років до націоналізації, що призвело до завдання банку збитків в розмірі щонайменше $5.5 млрд.

Vlad Ponomar


ЗЫ: а вот старый маразматик пытался саркастически высморкаться в москъ своей секты[Spoiler (click to open)], по поводу выигрыша в низовом суде-- "Так зачем ему понадобился выигранный суд? - Совершенно очевидно - ДЛЯ ПРИКРЫТИЯ Он запланировал сдачу примерно 50 млрд грн, и для прикрытия и успокоения - теперь представил обществу этот копеечный выигрыш! Ну скажите сами - разве ж это не очевидно?", а ожидаемый проигрыш в Верховном приписал старой власти, мол "процесс национализации ПРИВАТа был произведен, скажем так, не вполне аккуратно", как-бы намекая, что он знает больше, чем доноры Украины, которые приветствовали национализацию этого банка из-за воровства Коломойского, да и Зеленского.
Tags: trim-c, Зеленский/Слуга Народа, Коломойський, реванш
Subscribe
promo bitter_onion Березень 15, 2021 17:32 15
Buy for 50 tokens
Все слышали такую сказку, что якобы украинцы, белорусы и русские – это братский единокровный народ, который происходит якобы от триединой древнерусской народности. Ученые открыли страшную тайну – мы не братья. Праславянский этнос, конечно, существовал где-то со II тысячелетия до нашей эры, из…
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for members only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment