Grzegorz (grzegorz) wrote in bitter_onion,
Grzegorz
grzegorz
bitter_onion

Про зелену маячню

Олена Трибушна: Ми реагуватимемо на російську пропаганду, і наше слово має бути останнім


Керівник інформаційного мовлення державного телеканалу для тимчасово окупованих територій про нову концепцію та майбутнє іномовлення.15 лютого Міністерство культури молоді та спорту планує запустити державний телеканал для тимчасово окупованих територій, який створюється на базі каналу UATV. Спершу канал буде транслювати українсько- та російськомовні розважальні програми, серіали та кінофільми українських медіагруп. А вже далі планується запуск інформаційного мовлення.

Саме цим напрямом керуватиме Олена Трибушна, колишня головна редакторка «24 каналу» та екс-редакторка видання «Новое Время» та редактор журналу «Кореспондент».

У бліц-інтерв’ю для «Детектор медіа» Олена розповіла про перші зміни, які очікують на канал.

Олено, коли інформаційне мовлення з’явиться на каналі? І які основні етапи у встановленні новоствореного каналу?

На першому етапі це буде розважально-інформаційний канал. Ми вже провели перемовини з медіагрупами про те, що вони поділяться з нами контентом. Ми ще вирішуємо, який саме це буде контент і як ми його розставимо у сітці. Але вони готові ділитись своїми проєктами, оскільки розуміють, для чого це робиться.

Медіагрупи надають контент безкоштовно?

Більшу частину так. Можливо, ще якусь частину ми закупатимемо.

Це нові проєкти медіагруп чи ні? Адже контент знятий до 2014 року відрізняється…

Різні. І свіжі проєкти зокрема. Медіагрупи розуміють, що цей канал виходитиме тільки на тимчасово окуповані території. А на решту країни він не транслюватиметься. Чому ми хочемо повернути туди розважальний контент? Тому що люди там відірвані від різних смислів та українського контексту. Ми хочемо їх повернути у наші реалії. Канал запускається саме у такому форматі, а далі на ньому з’явиться інформаційна частина. Ми плануємо на першому етапі робити сім випусків новин на день. Увечері виходитиме підсумковий випуск.

Наша мета об’єктивно розповідати про все, що відбувається тут, розуміючи, що майже 6 років ці люди споживали контент російських телеканалів. Ми знаємо, що там переважно дивляться «Росію 1», а ми хочемо розказати, як все відбувається насправді: про позитивні зрушення, про те, куди ми рухаємось, про те, що наше майбутнє – єдина країна. Ми хочемо розвіяти їх міфи та страхи, пов’язані з нами, хочемо, щоб вони зрозуміли, що їх тут чують і хочуть вирішувати їх проблеми, і таким чином ми хочемо розпочати з ними діалог.
На першому етапі – це буде один канал, розважально-інформаційний. З контентом медіагруп, про який я вже розповіла, та власними новинами.

Цей канал створюватиметься на базі каналу іномовлення чи замість іномовлення?

На базі іномовлення. Іномовлення до 12 січня працюватиме у тому форматі, що й працювало. А 13-го січня воно виходитиме у запису без прямих ефірів, і паралельно запускатиметься новий канал. Тобто якійсь час вони мовитимуть паралельно.

Але канал іномовлення припиняє своє існування? Наші джерела повідомляють, що закриватимуться окремі редакції.

Англомовна та арабська редакції точно будуть закриватись.

Чи залишиться кримсько-татарська?

Я їм сказала, що ми обговоримо новий формат співпраці.

Тобто, якщо вже закривається англійська редакція, то іномовлення припиняє існування?

Прямоефірне іномовлення точно закінчиться 12 січня.

Яка концепція вашого новинного мовлення і як ви плануєте протистояти російській пропаганді? Чи ви реагуватимете на неї?

Ми точно будемо на неї реагувати. Хочемо побудувати нашу сітку так, щоб ми говорили після них, і щоб наше слово було останнім. Але ми не вестимемо агресивної пропаганди. Люди роками слухали російські канали і якщо ми почнемо просто у грубій формі говорити, що все це не правда, ніхто нам не повірить. Тому ми робитимемо це переконливо та обережно. І ми розуміємо, що навіть мова, якою ми розмовлятимемо з ними, має бути особлива. До 15 лютого у нас є час, щоб ці речі продумати, донести до колективу, сформулювати основні меседжі. Концепція у нас вже є, але керівник каналу ще не обраний, тому вона змінюватиметься з урахуванням ідей нового керівника.

Розглядаєте ви пропаганду в інтересах України як один з методів донесення інформації?

Ми не хочемо називати це пропагандою. Пропаганда у будь-якій формі – це погано. Ми хочемо розповідати про позитивні зміни, які відбуваються в Україні, і ми хочемо, щоб мешканці окупованих територій захотіли повернутись і жити у цій країні, а не в тій, яку їм змальовують російські телеканали.

Окрім новин, які програми ви запускатимете?

Ми хочемо розповідати про історії успішних людей, які приїхали звідти і які змогли себе знайти тут, про можливості для них щодо навчання та роботи. Ми хочемо розповідати, що дискримінація російської мови – це міф. Тобто ми хочемо робити програми, які позбавлять їх нав’язаних страхів, а також ми хочемо почути про їх болі і реагувати на них.

Яка територія мовлення каналу?

Зараз це точно будуть тимчасово окуповані території Донбасу. Технічно ми можемо покрити 80% цієї території.

Чи є технічна можливість мовити на Крим?

Хочемо надалі це робити і на Крим,. Але почнемо з Донбасу.

Це буде лише ефірне мовлення чи канал також буде присутній на супутнику?

Поки що тільки ефірне мовлення. На супутнику ми не можемо показувати контент медіагруп. Це буде не чесно по відношенню до них.

Чи відома назва каналу?

У нас є робоча назва, але не хочу її називати, поки вона не затверджена.

Хто з колективу UATV точно залишиться у команді?

Мене тільки сьогодні представили колективу. Я сказала що хочу зустрітись та поговорити з усіма. Професійна команда, яка віритиме у ті речі, що ми робимо, залишиться. Тому що зараз у людей різне ставлення до нового каналу. Але ми хочемо, щоб якомога більше професіоналів залишилось.

Як відбуватиметься зміна юридичної особи?

Про це краще говорити з юристами. Але, думаю, юридична особа залишиться та сама. А у січні мають бути прийняті зміни до законодавства, які дозволять нам припинити іномовлення і почати мовлення на новому каналі і російською, і українською мовами.

Олено, скажіть, які завдання перед вами поставив міністр?

Ми багато говорили з Володимиром Бородянським. Він вірить, що незалежно від того, як ситуація розвиватиметься далі, з мешканцями окупованих територій треба говорити. І починати це треба було ще кілька років тому. Він вірить, що завдяки українським сенсам та правди з українського боку реально повернути серця цих людей. Я теж у це вірю і задля цього буду працювати.

Що буде для вас маркером успіху на цей рік? Адже виміряти вплив нового мовника буде складно. Як ви оцінюватимете результати?

Ми думали над тим, як вимірювати успіх цієї ідеї. Ми оцінюватимемо зміни у поглядах людей з окупованих територій. Хочемо провести дослідження. Ми вже робили це на прилеглих до окупованих територій. Думаю, що навіть без опитування ми будемо бачити зміни у настроях у соціальних мережах та Ютубі. Сподіваюсь побачити позитив і вірю у те, що це можливо.ЗИ: Ну от Дєдушка Альцгеймер та його команда регулярно розповідала шо мені 60 років, жонатий 4 раз та розвівся з 5 жінкою. Натравлював на мене свою паству.
Має сенс реагувати? І, якщо має, то як?
Правильні відповіді дві:
- розкривати брехню Дєдушкі треба, але ліниво і неспішно. І дешево.
- а от фонтан тре затикати, а не пасивно реагувати на атаки кацапів.

Алкаш Сивуха на наркоман Зеля того не зроблять. І то ТБ за наші гроші теж.
Зміріться з тим. Бамбасяо мати стати черговою Зоною, як у Стругацьких. Це одна з 6 зон (порахуйте руцкій мір на планеті -- як раз 6 буде).

Tags: навіяло
Subscribe

promo bitter_onion march 15, 17:32 15
Buy for 50 tokens
Все слышали такую сказку, что якобы украинцы, белорусы и русские – это братский единокровный народ, который происходит якобы от триединой древнерусской народности. Ученые открыли страшную тайну – мы не братья. Праславянский этнос, конечно, существовал где-то со II тысячелетия до нашей эры, из…
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for members only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments