Grzegorz (grzegorz) wrote in bitter_onion,
Grzegorz
grzegorz
bitter_onion

Алаверди про новини

Як я раніше писав, рівень аудиторії падає. Як і рівень ЗМІ, особливо на пост-совку, де "нові українці-росіяни-тощо" володіють своїми кишеньковими ЗМІ, а у "незалежних" ЗМІ основний дохід не від продажу новин а від прихованої реклами -- як товарів так і політиків.

Це приводить до того, що традиційні ЗМІ втрачають свою авторитетність, а типу нові "платформи" а-ля Бігмір, UKR.NET, AIN і ... та всі інші, "ніколи" авторитетності не мали. Люди починають шукати і довіряти новим авторитетам, яких вибирають самі за різними критеріями.
Якщо ви читаєте цю замітку, це значить що ви вибрали авторитетом (одного з ваших авторитетів) Горького Лука. Люди вибирають собі авторитетів (блогерів, лідерів громадянського суспільства, інфлюенсерів) серед селебріті та військових, різних політиків і навіть бидла (Шарій як приклад).

...Тут саме час підійти до термінів, але мені ліньки формалізувати те, що слабо формалізується та й загалом недавно з'явилося як поняття.
Розповім на прикладі: був собі вчитель Слава. Побачив дохлий мінстець-- став писати про кацапів і незабаром став блогером "профессором Горькім Луком". А потім ще й лідером думок (у кацапів чомусь то ЛОМ називається).
Але не інфлюенсером. І Горькому, гадаю, не стати інфлюенсером, тому що інфлюенсер віщає "як правильно"-- типу одягатися, мазати косметикою чи подорожувати. А Горький вчить думати, а таке "не працює для" ширнармасс - ("Среди всех инфоповий первьій Толечка Шарий, а для разньіх дурачков пишет Витенька Турóв"). А Горький пише про що думає, а не те, що хоче аудиторія, не замовник.
І Горький не дає платну рекламу. ... Є у мене інфлюенсерша (не скажу хто, канал спеціалізований). За 6 років вона пройшла шлях від блогіра "розбираюся в мнемотехніці" і потім лідера думок і тепер стала цілком собі інфлюенсером, піарить продукти (софт) і свій універ (куди її взяли "на стипендію" -- і за знання і за вміння піарити).


Все, що я писав про "новини", відноситься не тільки до традиційних ЗМІ але і до постів блогерів, лідерів і, зрозуміло, інфлюенсеров. І не новини власне -- це про  всі матеріали, які можна віднести до "поточної ситуації" (тобто НЕ наукові статті і не художня література) -- повідомлення про події, анонси чогось, думки політологів тощо.
В термінах ось цього розподілу https://bitter-onion.livejournal.com/2755841.html -- "як правильно читати".

Мене тут ЖЖ теж назвав інфлюенсером. І це ще один доказ нерозуміння кацапами терміна, це говорить про тупість піарастів ЖЖ.
Але стаття не про кацапів, стаття таки про те, що дивитись всі замітки того чи іншого заміткотворця треба через ту ж призму "бреше-не бреше", "маніпулює-не маніпулює", і для чого брехня і маніпуляція (які ви помітили) використовуються.

Отже, це передостанній пост про те, як читати новини. Поради:
1) вчиться правильно читати новини, дайджести новин;
2) вчиться ловити маніпуляції різного рівня;
3) вчиться десь вести хоча б неформальний список маніпуляторів;
4) і відсіюйте все це, якщо маніпуляції спрямовані проти вас;
5) читайте новини лише з нормальних джерел, читайте не постійно а 1-2 рази на добу.
Це зекономить ваш час та здоров'я на читання наукової, освітньої та гарної художньої літератури, про що я буду розповідати наступного тижня.

ЗИ: маніпулюють і брешуть всі, як казав мій тезка -- Гриша Хата.

ЗЗИ: Я не маніпулював вами, хоча були помилки -- в формулюваннях, в ненауковому стилі. Будь-то може попросити додаткові пости з поясненнями та пруфами. Але пруфи будуть англійською мовою в більшості випадків.
Окремо щиро дякую тим, хто критикував попередні замітки, давай поради і ідеї. І сподіваюсь, що продовжите це і в наступних постах серії "як читати".
Наступна пачка метеріалів буде про читання наукових матеріалів.
Tags: 40+, как правильно, навчання, освіта
Subscribe

 • 13 кандидатів у мери Харкова

  13 кандидатів у мери Харкова на позачергових виборах: що про них відомо З прийнятних варіантів: Сергій Ряполов Загальні відомості:…

 • Велике Петиційництво

  Гарна петиція на протидію PR'аству усіляких Кернесів-Терехових і Зеленських: №22/123558-еп . СУТЬ ЗВЕРНЕННЯ: Зобов’язати органи державної влади…

 • Харківська оргія

  У Харкові «єдиним проукраїнським» кандидатом обрали представника аваківських Нацжон. Нагадую, Терехова теж вважають людиною Авакова. На позачергових…

promo bitter_onion march 15, 17:32 15
Buy for 50 tokens
Все слышали такую сказку, что якобы украинцы, белорусы и русские – это братский единокровный народ, который происходит якобы от триединой древнерусской народности. Ученые открыли страшную тайну – мы не братья. Праславянский этнос, конечно, существовал где-то со II тысячелетия до нашей эры, из…
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for members only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment