Grzegorz (grzegorz) wrote in bitter_onion,
Grzegorz
grzegorz
bitter_onion

І ще раз про безпеку дітей в Інтернет

Молодший часто вісить на Ютубі -- то по уроках музики щось гляне, то як левелапнутись в Майнкрафті, то котиків подивиться. Забороняти не виходить, як у моїх батьків не виходило заборонити гратись в ножикі, забивати сірку між болтами та обнімати дівчат за гаражами.

І от знову дитина запитала чи можна приєднатись до групи в Аміно, до того були канали ФСБшного Тєлєграма тощо.Аміно то чергова версія соцмережі. Причина -- хуй, що веде канал суворо заявив, що кари будуть до тих, хто не лайкає відео чи не підписаний на нього в тому Аміно.
Ну шо, подивився ролікі, за начебто розважальним контентом (привіт таймвостінг) ще пару разів достатньо обережні розповіді про вєщєства. ...А в Аміно там загалом чудово в чувачка, навіть розводи "перерахуй мені на мобілу 150 ре і отримай чіти для...". "Для" --- це забавка для дітей.

Ну шо можу сказати. Заборонив дитині, накапав на того хуя ютубчику. Запропонував дитині подзвонити старшому брату і розказати те все. Той подзвонив і почув майже те саме, що я говорив.
Дитина не нервувала, дитина отримала досвід, є плюс в безпеці.


Ну і ось пару порад від мене (практичних):
1. Перш, ніж дозволити дитині користуватися Інтернетом, розкажіть йому про можливі небезпеки (шкідливі програми які пошкодять його любимі іграшки, інтернет-шахраї які вкрадуть гроші з його телефона тощо)
2. Поставте Лінукс.
3. Поясніть дітям, що в Інтернеті потрібно дотримуватися тих самих правил поведінки і культури спілкування, що і в реальному житті. Конфети в чужих не брати, першими не хамити.
4. Навчіть дітей правильно реагувати на образливі чи агресивні слова або дії в Інтернеті. Не варто спілкуватися з агресивно налаштованими користувачами, хай вивчить як отченаш говорити "мене батьки навчили не розмовляти з дебілами" і банити. Переконайте в тому, що образи з Інеті то те саме, як шавка з-за забору сосіда і поки дитина сама не дасть свій телефон та адрес поганоно скоріш за все не буде.
5. І саме тому поясніть дитині, що не можна розголошувати в Інтернеті інформацію особистого характеру: ім'я, адреса, телефон і т.п.
7. Ніколи не відкривайте вкладення, надіслані з невідомих вам адрес або підозрілих і навчіть цьому свою дитину.
8. Є фільтри, які допоможуть блокувати небажаний контент. Гугліть як відсіювати говносайти та непотрібну рекламу. Антивірус (не Касперський!!!) для Віндовс потрібен, я за Евайру, але то питання спірне.
9. Переконайтеся в безпеці сайту, на якому ви чи ваша дитина, плануєте зробити покупку. Краще завести одаткову картку, яку поповнювати за пару хвилин перед покупкою.
10. Тут більше порад, але почніть з головного. З перших 9 пунктів. І 1й пункт самий важливий, не зробите його -- можете не робити нічого.

ЗИ ПерЗЕдент розпочав приблизно соту ініціативу про безпеку дітей в Інетернет, але воно до дупи як і попередні 99. За вас ніхто то не зробить, тим більше під головуванням тупої Шмарклі.
Робіть то самі.

Subscribe

promo bitter_onion march 15, 17:32 15
Buy for 50 tokens
Все слышали такую сказку, что якобы украинцы, белорусы и русские – это братский единокровный народ, который происходит якобы от триединой древнерусской народности. Ученые открыли страшную тайну – мы не братья. Праславянский этнос, конечно, существовал где-то со II тысячелетия до нашей эры, из…
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for members only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 12 comments

Best1n5ecto1d

December 30 2019, 15:11:02 UTC 1 year ago Edited:  December 30 2019, 15:15:27 UTC

 • New comment
"я за Евайру"
Авіра вона. А ось відео для тренування англійської:PS. Відео від 2015 року, тест антивірусів не актуальний, якщо що...