Grzegorz (grzegorz) wrote in bitter_onion,
Grzegorz
grzegorz
bitter_onion

Як і попереджали

Побоювання експертів, які давно кажуть, що уряд не здатен наповнити заплановані обсяги надходжень до бюджету країни, таки здійснилися. Проблеми з виконанням бюджету на 2019 р. підтвердила Рахункова палата України. Цифри наведені відомством не віщують нам з вами нічого гарного.

Коли ви чуєте про заборгованість по зарплатнях або про невиділення коштів на якісь бюджетні програми, знайте – причина не у відсутності коштів у бідної держави, причина у невиконанні видаткової частини бюджету країни. За рахунковою палатою таке невиконання за 11 місяці поточного року становить 7,7% від плану, що в абсолютних цифрах становить 69,6 млрд грн. [Spoiler (click to open)]Причина? Голова Рахункової палати Валерій Пацкан категоричний: «Низька виконавча дисципліна учасників бюджетного процесу», кажучи просто, працювати вміти треба, аби встигати робити все, на що передбачені кошти. Грамотно керувати – це вам не відеоролики на бігових доріжках знімати.

Але не витратами єдиними – з наповненням бюджету уряд має неабиякі проблеми також. За словами голови Рахункової палати за ті самі 11 місяців план надходжень загального фонду державного бюджету не виконано на 66,6 млрд грн (5,3%). Зокрема, на 36,6 мільярди грн. (12,4%) не виконано план податку на додану вартість із ввезених на митну територію України товарів і на 15,8 мільярдів (22,5%) – акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів. Щодо ПДВ по імпорту – тут все очевидно, це прямий наслідок падіння виробництва, що в свою чергу спричинено штучним зміцненням курсу гривні урядом. Позбавлені мотивів працювати на експорт, експортери зменшують обсяги виробництва, відтак, заморожують інвестиційні програми, відтак, не купують обладнання і комплектуючих. У жовтні падіння виробництва склало біля 5%. З чим усіх вітаю.Щодо акцизів, то тут все ще цікавіше. Ще на початку грудня Рахункова палата повідомила, що ДФС провалила план по збору акцизу з тютюну. За перше півріччя 2019 р. зібрано було лише 67% від плану. Натомість щойно була затримана рекордна партія контрабанди цигарок – які вже тут акцизи?! Те, що чинний голова Митної служби не забезпечує надходжень з митниці, визнав уже навіть голова ОПУ Богдан – доводиться долучати таких «видатних фахівців» як екс-голова СБУ Валерій Хорошковський.

Звісно, так. У попередні роки виконання бюджету теж не було стовідсотковим. За 11 місяців минулого року недонадходження доходів загального фонду держбюджету становило 11,3 мільярди грн. Цього року ненадходження становить 51 мільярд грн.. Як то кажуть, порівняйте самі.

І так, у січні-листопаді цього року фінансування загального фонду держбюджету здійснювалося переважно за рахунок державних запозичень, які становили 384,2 мільярди грн. А нині… коли кажете місія МВФ обіцяє приїхати знову?

Голова Рахункової палати Валерій Пацкан б’є на сполох – вже зараз очевидно, що цього року план доходів державного бюджету виконаний не буде. А це означатиме, все те, що відбувається у сім’ї, де почав пити й гуляти головний годівник, – руїну. Діру в бюджеті доведеться чимось затикати з бюджету 2020 року, а там не передбачені такі витрати. А це означатиме, що станеться згортання інвестиційних проектів, зупинка будівництва та інші приваби життя, гарно знайомі нам з 90-х років 20 сторіччя.

І все це за умови, що визначений у розписі плановий показник доходів загального фонду держбюджету був зменшений на 9,8 мільярди. Це за умови, що на 4 мільярди грн. зекономили на закупівлі ліків для МОЗ. Це за умови, що через зміцнення гривні значно зменшилися проти планових видатки на обслуговування держборгу. Це за умови, чорт, забирай, неприродно теплої зими, яка явно дає змогу економити на опаленні. За цих умов виконання бюджету уже фактично провалене. Що ж буде, коли стане справді непереливки як у 2014-2016 р.р.?

Буде те саме, що стається, коли до керування господарством дориваються дилетанти. Багато гарненьких слів і такі-собі результати.

Дмитро “Калинчук” Вовнянко

Tags: Зеленский/Слуга Народа, а я ведь говорил, виздобули
Subscribe

 • О том, как кидают титушек

  Нет денег даже на проезд. А. Луганский дал 20$ и 10 гривен на проезд.

 • Голову напекло

  Сьогодні, 12 серпня 2021 року, у Росії прем'єра художнього фільму « Солнцепёк». Пропагандистська стрічка присвячена подіям 2014 року в Луганську.…

 • Про статейку Путіна

  Доволі вторинна за змістом стаття Володимира Путіна про росіян та українців цікава лише тим, що задає той простір, у якому віднині мають…

promo bitter_onion march 15, 17:32 15
Buy for 50 tokens
Все слышали такую сказку, что якобы украинцы, белорусы и русские – это братский единокровный народ, который происходит якобы от триединой древнерусской народности. Ученые открыли страшную тайну – мы не братья. Праславянский этнос, конечно, существовал где-то со II тысячелетия до нашей эры, из…
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for members only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments
79825488_2895229627188496_8984162927065956352_n.jpg