Grzegorz (grzegorz) wrote in bitter_onion,
Grzegorz
grzegorz
bitter_onion

Як читати книги. Керівництво з читання великих творів

"Чому одні знаходять якусь книгу досить глибокою, інші порожньою, треті зарозумілою? Чому, перечитуючи книгу, ви кожного разу виявляєте щось нове, не помічене раніше? Чому хтось розуміє всі відтінки сенсу, бачить приховане між рядків, чує музику слів , відчуває їх смак, колір і запах, а хтось залишається глухим до них? Чому хтось з першого разу сприймає зміст підручника, а кому-то потрібно багаторазово його пояснювати?
Щоб налаштуватися на "хвилю" автора і розуміти більше, потрібне вміння читати активно. Саме для цього написав свою книгу Мортімер Адлер, американський філософ, редактор і викладач, все своє життя присвятив тому, щоб навчити людей любити і розуміти книги (згодом він очолив редакційну раду енциклопедії «Британіка»).
Книга потрібна тим, хто хоче розвинути свої здібності до багатогранного сприйняття тексту, а також тим, хто хотів би сам писати книги так, щоб бути правильно зрозумілим, і тим, хто займається редакторською роботою. "
Це з аннотації книги.
Книга цікава всім, хто не хоче деградувати.

Якщо стисло, книга містить дві частини.
Перша частина про проблеми освіти. І хоч мається на увазі американська освіта півстоліття тому, все одно бажано прочитати і подумати, як то відноситься до сучасної України. Там ще зверніть увагу на його роздуми і прогнози (прогнози були правильні).
Друга частина -- як читати нон-фікшен літературу -- навчальну, наприклад. Але другу части теж треба прочитати усім, і тим, хто хоче навчитись правильно вчитись і хто хоче отримувати задоволення від читання.

Ось головні чотири питання, які розглядаються в книзі:
- Причини, шляхи і наслідки деградації системи освіти
- Чи можна протистояти декультурації суспільства. І до чого декультурізація призведе
- Практична методика розвитку навичок активного читання
- Навіщо, для чого і як читати книги

Автор
Мортімер Адлер (1902-2001) - американський філософ, викладач, редактор і популяризатор гуманітарної освіти.

З 1930 по 1952 рік він працював у Чиказькому університеті, де разом зі своїм колегою Р. М. Хатчинсом реорганізовував навчальні плани, щоб розширити кругозір студентів в галузі гуманітарних наук. У цей період і було написано його відоме есе «Як читати книги» - перше видання вийшло в 1940 році і двічі перевидавався в оригіналі.
Адлер також організував два наукові інститути: в 1952 році -- Інститут філософських досліджень, а в 1990-му разом з Максом Вайсманом - Центр вивчення великих ідей в Чикаго.

Але завжди казав, що його здобуток -- навчив людей читати та вчитись.

ЗИ Книга є на Флібусті. http://flibusta.site/b/392949

Tags: 40+, книги, навчання
Subscribe

promo bitter_onion march 15, 2021 17:32 15
Buy for 50 tokens
Все слышали такую сказку, что якобы украинцы, белорусы и русские – это братский единокровный народ, который происходит якобы от триединой древнерусской народности. Ученые открыли страшную тайну – мы не братья. Праславянский этнос, конечно, существовал где-то со II тысячелетия до нашей эры, из…
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for members only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments