Grzegorz Brzęczyszczykiewicz (grzegorz_br) wrote in bitter_onion,
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
grzegorz_br
bitter_onion

Писати чи тайпати (різниця)

Серед вчених та ентузіастів досі триває дискусія щодо того, чи краще писати рукою ручку, ніж набирати текст.
Хоча електронне ведення конспектів, робочих нотаток і написання статтей, очевидно, є більш зручним і швидшим методом, написання руками, безумовно, набуло свого певного шарму, і зараз деякі вважають це кращим методом.
За даними досліджень, проведених Каліфорнійським університетом та Принстонським університетом, було встановлено, що студенти, які робили замітки на заняттях ручкою на папері, отримували більше користі в довгостроковій перспективі порівняно з тими, хто набирав їх на лептопах.
Студенти, які робили нотатки на комп’ютерах, як правило, перекладали дослівно слова безпосередньо з джерела, а не передавали інформацію власними словами. Введення нотаток вручну дозволяє краще кодувати та переосмислювати отриману інформацію та призводить до кращої роботи в перспективі. Оскільки замітки рукописного тексту зараз це більш повільний процес, ті, хто пише свої нотатки, змушені інтерпретувати інформацію та вносити її своїми словами. Таким чином, учні, які вручають писати конспекти, здатні краще зрозуміти зміст і запам'ятати його.

Але є певна різниця між написання конспектів лекцій, робочих нотаток і навіть оповідань. В чому різниця? Чи може бути якась більш-менш універсальна думка з цього приводу?


Писати ручкою на папері

1. Запис
Коли ви пишете текст, ви схильні писати чи малювати додаткові речі чи відкидати вже не потрібне, отже пишете саме те, що потрібно, ви робите стислі нотатки. Це в основному економить весь час редагування, щоб видалити зайвий вміст.

2. Розуміння того, що ви пишете
Це дещо посилається на попередній пункт, в тому сенсі, що ви справді знаєте, що пишете, коли пишете від руки. Поки ви пишете це, ваш мозок одночасно розуміє кожне слово і сенс всього речення. А завдяки моторній нта зоровій пам'яті ви точно знаєте, що написали і де це.

3. Будете зосереджені
Ви коли-небудь бачили або у себе або у інших, де відкрита виключно одна вкладка чи прогрмама, що стосується того, над чим вони працюють зараз? Я не знаю про вас, але іноді я одночасно перевіряю свої Facebook або інші акаунти соціальних медіа.
І навіть якщо особисто ви не відволікаєтесь між вкладками, постійно спливаючих повідомлень, системних сповіщень або звуків Skype, більшість людей відволікаються на них, це реально заважає комусь в процесі написання нотаток.
Отже, використання наших телефонів або ноутбуків під час введення тексту насправді має тенденцію відволікати нас, порушує нашу увагу, що, в свою чергу, може вплинути і на наш текст і на обдумування інформації.

4. Не дуже складно редагувати, якщо використовувати байндер
Я говорю це з особистого досвіду та особистих уподобань, але редагувати вміст за допомогою ручки/олівця не набагато, ніж за допомогою комп’ютера. Здається, що дуже просто перемістити курсор на потрібну сторінку текста нотатток, до конкретного слова на змінити декілька абзаців. Але з байндером можна точно так же замінити сторінку, додати щось нове або доклеїти синій стікер з питаннями, які треба опрацювати. Позначте слова, встановіть зв’язки - ви повністю контролюєте.Але у сьогоднішні часи є й пояснення, чому багато людей вважають за краще використовувати свої ноутбуки/планшети/мобільні телефони для запису конспектів на чорновиків ідей.

Електронні конспекти

1. Зручно та швидко
Найбільш очевидною причиною вибору текстового редактора замість написання є те, що введення тексту відбувається швидше. Це зручно.
Крім того, у сучасному світі, ми не завжди маємо доступ до паперу, але омайже завжди маємо з собою мобільні телефони.

2. Упорядковання
Складання заміток або написання статей на ОнеНоут чи ГуглКіп замість паперу безумовно має свій плюс, навіть не один.
Непогана перевірка орфографії та граматики.
Ви можете додати кліпарт, де потрібно, або фотографію або відео.
Баллети, упорядковані списки... Дуже зручно переписуваи, доповнювати

3. Можливіть більше писати
У вас ніколи не буде проблем з папіром. Ви можете писати стільки, ви не витрачаєте парерові сторінки і точно не витрачаєте дерева.

4 Пошук
Швидкий за ключовими словами. Автоматично, без додаткових витрат на створення індексів
Хоча то й мінус -- ваш мозок не буде витрачати ресурси на створення зв'язків між елементами знань.

Saaniya Aamir
writingcooperative.com


Висновки будуть в наступній статті.Tags: 40+, навчання, освіта
Subscribe

promo bitter_onion march 15, 2021 17:32 15
Buy for 50 tokens
Все слышали такую сказку, что якобы украинцы, белорусы и русские – это братский единокровный народ, который происходит якобы от триединой древнерусской народности. Ученые открыли страшную тайну – мы не братья. Праславянский этнос, конечно, существовал где-то со II тысячелетия до нашей эры, из…
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for members only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 5 comments
Врешті решт все залежить від цілей, яки переслідує пишуча людина.
Одразу згадується Хемінгуей, який писав статті, листи та інше - машинкою, а твори - від руки, та лише потім набирав тайпером. Йому важливо було усвідомити напівтона, зв`язки та емоції - та передати їх.