Grzegorz (grzegorz) wrote in bitter_onion,
Grzegorz
grzegorz
bitter_onion

Ласкаво просимо в "світле минуле"...

До https://bitter-onion.livejournal.com/2647082.html

Цей пост я присвячую моїй подрузі з Массачусетсу, яка не пам'ятає як це робилося при СРСР. Може через коротку пам'ять вона так любить Зеленського.

Рекомендую прочитати до кінця. Можу підтвердити, що саме таких "понятих" і приводили кгбешники.

"Про обшуки в домі волонтерки Марусі Звіробій ще буду багато говорити й писати. Бо це абсолютна дикість і не лише виконання плаксивого прохання обпісяної зеленої шмарклі, але й вимог Кремля про розправу над українськими патріотами.

Паралельно буду зачіпати якісь конкретні деталі. Не в черговості, яка відповідає значимості цих фактів.

Тут нюанс щодо так званих понятих, яких ДБР привезло зі собою на обшук. Але це все вже було в темні часи нашої історії. У нашому помешканні у Львові на вулиці Спокійній упродовж 60-80-их років кагебісти провели десятки ґрунтовних обшуків. Одним із елементів процедури має бути присутність понятих. Їхня роль - бути незацікавленим свідком подій, до яких мають апелювати як правоохоронці, так і особи, яких обшукують.

Головне - це неупередженість понятих. І тому, коли обшук проводився в неполітичних та в несфабрикованих справах, понятих переважно вибирали серед мешканців того самого будинку, вулиці. Їх, принаймні візуально, знає обшукувана сторона. Знаходили й запрошували понятих безпосередньо перед початком обшуку. Часто паралельно слідчий пред'являв постанову про обшук, а дільничний дзвонив у сусідні квартири й запрошував понятих. Одного разу я як свідок брав участь у слідчих діях НАБУ - мав провести опізнання певних фотографій. Слідчий прийшов до мене додому й попросив, щоб я сам обдзвонив сусідів і знайшов серед них когось, хто б погодитися бути понятим. Після завершення обшуку поняті також підписують протокол, де мають право відмітити свої зауваження. Саме так і відбувалося раніше та й відбувається досі, якщо нема якихось брудних інтересів чи політичної заангажованості.

Обшуки, які проводило КГБ були безумовною політичною розправою. Обшуки та інші слідчі дії, які проводить ДБР усе частіше носять характер політичних розправ та ще й на замовлення російських спецслужб. І в деталях вони повторюють своїх попередників. На обшуки, які явно носять характер політичного тиску ДБР привозить своїх понятих. Тих, які ніколи не побачать та не зафіксують порушень, скоєних слідчими. А при потребі можуть і допомогти в "делікатних" справах - наприклад, відвернути увагу підслідного, щоб слідчі підкинули щось компрометуюче. Або й самі підсунуть фейковий "доказ". Саме тому часто під виглядом понятих привозять оперативних працівників. Коли в нас проводилися обшуки КГБ, у понятих звично була та сама адреса по тодішній вулиці Терешкової, з будинку, де містився міліцейський гуртожиток.


Під час обшуку у волонтерки Марусі Звіробій були такі самі "поняті". Це не сусіди, не люди з того самого села, яких би впізнала волонтерка. Їх привезли в своєму транспорті гебісти ДБР аж з Києва. Враховуючи дуже ранішній час початку обшук, уявіть собі, о котрій годині цих "свідомих громадян" мали б підняти з ліжка слідчі. Чи може вони взагалі не лягали, а перевдягалися з форми в цивільне та отримували накази командування про належне виконання "бойового завдання". Більше того, вони навіть не спробували якось виправдатися й пояснити, ким є і звідки. Мовчали, як Труба на питання про злочинні накази від оточення президента. Повірте, у мене такий ще від дитинства досвід спілкування з усякою гебнею та відслідковування їхніх дій, що висновки можу робити дуже впевнено. Так от. ДБР, як і їхні попередники з КГБ і старші товаріщі з ФСБ притягнули на обшук своїх оперативних секретних співробітників. У народі таких називають СЕКСОТАМИ.
Ласкаво просимо в "світле минуле"..."

Taras Chornovil

Tags: Зеленский/Слуга Народа, виздобули, реванш
Subscribe

promo bitter_onion march 15, 17:32 15
Buy for 50 tokens
Все слышали такую сказку, что якобы украинцы, белорусы и русские – это братский единокровный народ, который происходит якобы от триединой древнерусской народности. Ученые открыли страшную тайну – мы не братья. Праславянский этнос, конечно, существовал где-то со II тысячелетия до нашей эры, из…
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for members only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments