Grzegorz (grzegorz) wrote in bitter_onion,
Grzegorz
grzegorz
bitter_onion

Мінкульт і Ткаченко презентували проєкт закону щодо врегулювання діяльності ЗМІ і блогерів

У чорновому варіанті закону про діяльність ЗМІ, який обмеженому колу журналістів презентували голова парламентського комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко і представники Мінкульту, порушено питання реєстрації та оподаткування ЗМІ, незалежності редакції від власника ресурсів та врегулювання діяльності блогерів.

"Я попросив вас не бути байдужими до цього питання. Ми все одно це зарегулюємо. А ось те, як ми це зарегулюємо, сильно залежить від вас", – сказав Ткаченко журналістам.

Планують, що в законопроєкті про медіа буде норма реєстрації онлайн-ЗМІ, які працюють в Україні, а також реєстрація соцмереж (Google, YouTube, Facebook) із метою подальшого їх оподаткування.

Ткаченко підкреслив, що принцип реєстрації онлайн-медіа є в деяких європейських країнах, але вона добровільна.

Він презентував бачення профільним комітетом ВР суб'єктів регулювання Нацрадою:Перший заступник міністра культури, молоді та спорту Анатолій Максимчук заявив, що в Україні склалася нестандартна ситуація: "Культура, правова та інша, є на інших етапах розвитку. А крім того, проти нас здійснюють агресію. У цьому випадку потрібно враховувати ці фактори... Проти кого ще ведуть таку війну, як проти нас? Скільки умовних зливних бачків створюють, щоб розганяти дезінформацію? І легальні медіа, які працюють у правовому полі, потерпають від цього, програють конкуренцію", – пояснив він.Ткаченко додав, що паралельно з розробленням медіазаконопроєкту, податковий комітет ВР розробляє зміни до Податкового кодексу щодо оподаткування так званих провайдерів загального доступу, які отримують прибуток на території України – Facebook, YouTube, Instagram та інші.

Також залишається дискусія щодо питання про блогерів: чи варто їх прирівнювати до ЗМІ, і якщо так, то починаючи з якої кількості підписників.

У презентації зазначено, що, крім штрафів, передбачено блокування онлайн-ресурсів за рішенням суду.

Ще один запропонований принцип – введення так званого fair play. Дохід не має бути нижчим, ніж обсяг грошової підтримки ЗМІ власником. Ткаченко сказав, що якщо хтось придумає кращий спосіб гарантування незалежності редакції від власників, то комітет відкритий до розгляду пропозиції.

Максимчук зазначив, що відомство працює над проєктом моніторингу контенту, який видають, зокрема й онлайн-ЗМІ. Передбачено створення посади медійного омбудсмена з питань інформації, який із залученням громадських організацій буде проводити моніторинг ЗМІ щодо дезінформації.

Він додав, що за одноразове поширення дезінформації та відсутність вихідних даних про медіа буде передбачено адміністративну відповідальність, а за навмисне, систематичне поширення дезінформації – кримінальна відповідальність. Покарання за оцінне судження, критику, за його словами, не буде, оскільки, за його словами, це не є дезінформацією.

8 листопада президент України Володимир Зеленський підписав указ "Про невідкладні заходи щодо проведення реформ і зміцнення держави", яким доручив Кабінету Міністрів України розробити законопроєкти, що стосуються врегулювання діяльності медіа в Україні, зокрема передбачивши "положення про вимоги та стандарти новин", механізми запобігання розповсюдженню недостовірної, спотвореної інформації, її спростування, а також заборону фізичним і юридичним особам держави-агресора володіти або фінансувати медіа в Україні.

Голова Національної спілки журналістів Сергій Томіленко виступив проти таких ініціатив.

Міністр культури, молоді і спорту України Володимир Бородянський уточнив, що влада не збирається регулювати стандарти новин. Міністр стверджує, що уряд планує ввести поняття "небезпечна інформація", "дезінформація", "недостовірна інформація", що є дуже важливим в умовах інформаційної війни із РФ та у зв’язку з імовірним фінансуванням деяких ЗМІ країною-агресором".
Більше читайте тут: https://gordonua.com/ukr/news/politics/-minkult-i-tkachenko-prezentuvali-proekt-zakonu-shchodo-vreguljuvannja-dijalnosti-zmi-1444881.html


Tags: Зеленский/Слуга Народа, в мире жЫвотных, виздобули, реванш
Subscribe

promo bitter_onion march 15, 2021 17:32 15
Buy for 50 tokens
Все слышали такую сказку, что якобы украинцы, белорусы и русские – это братский единокровный народ, который происходит якобы от триединой древнерусской народности. Ученые открыли страшную тайну – мы не братья. Праславянский этнос, конечно, существовал где-то со II тысячелетия до нашей эры, из…
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for members only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 5 comments