Grzegorz (grzegorz) wrote in bitter_onion,
Grzegorz
grzegorz
bitter_onion

Тест на Геруса

І отут здавалося б, зелебобіки мають зрозуміти, що обмежувати генерацію та експорт своєї електроенергії для того, щоб купляти те в країні-агресорі -- злочин. На відміну від закупівлі через посередників на Росії частин для совєцьких танків, бо ми того самі не робимо в країні.

І мало би піднятись ті бобіки та виправити все що наробили: "прости, країно, що ми розповсюджували кремлівську брехню про Пороха" та "Зєля, пензлюй грати прутнем на піанінє в Мацкві".

Але ні, мовчать колотуни, трими та фрізбі... Все добре в них, все за їх планом.
Про Геруса в них а ні слова...

* * *
Герус та енергія

У Верховній Раді – новий «переписочний скандал». Тепер – з героєм нещодавнього двобою Андрієм Герусом, головою комітету з питань енергетики і житлово-комунальних послуг. Андрій Михайлович у Верховній раді щоправда, замовляє не повій – не треба плутати його з нардепом Яременком. Пану Герусу послуги надають міністри. Прямо онлайн.

Журналісти зняли як у сесійній залі Верховної ради Андрій Герус спілкувався по месседжеру з абонентом названим «Олексій Оржель», якому наказував імпортувати 2000 мегавати електрики. Олексій Оржель, пов’язаний з електрикою і явно знайомий з паном Герусом – це міністр енергетики та захисту довкілля. Тобто…

Знаєте, від таких ситуацій хочеться інколи сісти і плакати. Через розведення сил на фронті і формулу Штайнмайєра виходять акції протесту. А тут, просто зсередини Україну здають Москві, руйнують інфраструктури країни – і нікого, ну от нікого це не цікавить. Просто замисліться.В Україні немає дефіциту генерації електроенергії – існує її профіцит. Україна електрику експортувала. Донедавна. Від 2015 р. Україна у Росії і Білорусі електрику не закуповувала взагалі – допоки при владі були «бариги і мародери». Натомість тепер…

19 вересня Верховна рада прийняла поправку, якою дозволила імпортувати електроенергію з Росії і Білорусі. Автор поправки – депутат Андрій Герус. Насправді електрику Україна імпортує з країни-агресора, при чому – на шкоду собі. 5 листопада відбулися рекордні поставки електроенергії в об’єднану енергосистему України з Білорусі та Росії, що склали 1,216 мегавати. В «Укренерго» заявили, що були змушені зменшити обсяги вітчизняної генерації, позаяк не могли обмежити імпорт – це неможливо за законом.

«Укренерго» на сполох б’є – подальший імпорт електрики з Росії примусить компанію відключати теплові і вітряні станції. Спільно з «Укренерго» кричить криком голова незалежної профспілки гірняків Михайло Волинець – за його словами імпорт електрики з Росії руйнує теплову генерацію і вугільну промисловість. Не дивно – замість годувати своїх вуглярів, атомників та енергетиків, з якогось лихого дива Україна почала годувати Росію. Звуть «лихе диво» – Андрій Герус, який нині наказує міністрові енергетики імпортувати ще 2000 мегават електрики. Це – невеличка ядерна станція. Слабо?

До речі, саме через електрику сталася бійка між Герусом і лідером Радикальної партії Олегом Ляшком. Як бачимо – крім криків, результат тої бійки був нульовий.

Всесиллю Геруса нині можна лише позаздрити. Він доклав неймовірних зусиль аби зірвати запуск ринку електрики. Він проводить співбесіди з кандидатами на посаду «незалежного» регулятора. Він прямо з засідання у ВР дає команди міністру скільки імпортувати електрики і наскільки збагатити російського державного монополіста ІнтерРАО, яким керує Ігор Сечін (у нас – перебуває під санкціями) – старий товариш президента Росії Владіміра Путіна.

Андрія Геруса давно пов’язують з олігархом Ігором Коломойським – саме йому найбільш вигідний притік до України дешевої електрики з Росії – вартість електрики є значущою в балансі його феросплавних заводів, немодернізовних з часів СРСР. Може й так. Але останнім часом складається враження, що працює пан Герус навіть не на Коломойського. Тут прибутки і інтереси дещо вищі. Східніші.

https://tverezo.info/post/106123
Tags: Зеленский/Слуга Народа, Коломойський, виздобули, навіяло
Subscribe

 • * * *

 • Второй?

  "В комментариях к одному из постов читатель задал мне вопрос — известно ли мне, когда союзники открыли Второй фронт? Подтекст вопроса был такой —…

 • Санкции животворящие

promo bitter_onion march 15, 17:32 15
Buy for 50 tokens
Все слышали такую сказку, что якобы украинцы, белорусы и русские – это братский единокровный народ, который происходит якобы от триединой древнерусской народности. Ученые открыли страшную тайну – мы не братья. Праславянский этнос, конечно, существовал где-то со II тысячелетия до нашей эры, из…
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for members only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments