Grzegorz (grzegorz) wrote in bitter_onion,
Grzegorz
grzegorz
bitter_onion

Про мокрі бронікі

Тут Труба найшла зраду -- мокрі бронікі пробиваються.

А тут ввечері появився мій колишній босс, військовий. Воював в Іраку, рейнджер та снайпер скул. Корочє, на його останній формі, яка вісить в нього дома, нашивок школ більше, ніж у мене пальців на руках.
Ну я його й запитав, як в США з тим, бо болота Луізіани чи Флоріди крутіші за Бамбас, а тренувався він десь там, два тижня в воді жив, що той крокодил.

Так от, він просив передати вам всім, що ВСІ мокрі бронікі пробиваються. Вода розпушує волокна кевлару чи араміду, якщо я правильно поняв.
Я погуглив -- реально то відома проблема, осі перша лінка з гугля https://www.thetimes.co.uk/article/bulletproof-vests-can-be-pierced-once-wet-gbjq57nbv

В армії США власне не бронікі а plate carrier, плитоноска по нашому. Туди вставляють плити длязахисту від куль та осколків  -- спереді та позаду, можуть бути і невеличкі плити по боках. Плити є різними, зараз багато композитних -- верхній твердий шар кераміки, знизу пластичні смоли та волокна. Все це боїться води. Тому існують дорогі плитоноски і плити для морських котиків, які не бояться води, навіть соленої. Але та, то тільки для бойових спецоперацій. Тренуються зі звичайними старими плитами.

ЗИ До речі, plate carrier то достатньо високотехнологічна штука. Чистять його м'якою зубною щіткою, прати можна руками у слабому розчині прального порошку. І носити після повного висихання.

Привіт Трубі, розкажіть йому, як правильно з тим поводитись. Щоб не було так:


Tags: навіяло
Subscribe

promo bitter_onion march 15, 2021 17:32 15
Buy for 50 tokens
Все слышали такую сказку, что якобы украинцы, белорусы и русские – это братский единокровный народ, который происходит якобы от триединой древнерусской народности. Ученые открыли страшную тайну – мы не братья. Праславянский этнос, конечно, существовал где-то со II тысячелетия до нашей эры, из…
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for members only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 4 comments