Grzegorz (grzegorz) wrote in bitter_onion,
Grzegorz
grzegorz
bitter_onion

Виклик на 50 млрд. Що може завадити амбітним планам уряду Гончарука.

Це стаття Андрія Гундера, Президента Американської Торгово-Промислової палати в Україні, переклад з англійської.

Співпраця держави з МВФ є знаком схвалення для іноземних інвесторів. Якщо цієї співпраці не буде, то залучити $50 мільярдів інвестицій буде mission impossible

Україна прагне залучити 50 мільярдів доларів прямих іноземних інвестицій до 2024 року. Новопризначений прем'єр-міністр України Олексій Гончарук нещодавно оголосив про надзвичайно амбітний п’ятирічний план економічного зростання, за яким Україна зможе цього досягнути. Це справді велика мета, яка здійсненна лише в тому випадку, якщо українська влада піклуватиметься про міжнародний бізнес, який вже працює в Україні. Транснаціональні корпорації, які працюють в Україні є найкращими інвестиційними амбасадорами. Вони розповідають свої історії - як хороші, так і не дуже — про реалії ведення бізнесу в Україні.
Багато хто ділиться позитивними історіями про зростання свого бізнесу в Україні. Багато хто — ні. 4 жовтня на зустрічі з прем'єр-міністром Олексієм Гончаруком у Києві, в якій взяли участь 500 керівників бізнесу, я наводив приклади перешкод, з якими найчастіше стикаються компанії.

Основні виклики для бізнесу не нові: верховенство права, справедливе правосуддя, макроекономічна стабільність, передбачувана податкова політика, безпека інвестицій та прав власності, зокрема, прав інтелектуальної власності.

Світовий енергетичний гігант Shell керує відносно невеликою мережею автозаправних станцій по всій Україні. Компанію безпідставно звинувачують в узгоджених антиконкурентних діях з накладанням на неї непропорційно великого штрафу.

Тютюнова компанія Phillip Morris, п’ятий найбільший платник податків в Україні, створила правовий прецедент минулого року, підписавши Мирову угоду щодо врегулювання податкового спору в рамках міжнародних договорів про взаємний захист інвестицій. Наразі правоохоронні органи ставлять під сумнів цю Мирову угоду, яка була підписана у відповідності до міжнародного та українського законодавства.

Unilever, сьома найдорожча компанія в Європі, яка володіє понад 400 брендами, потерпає від шахрайських дій з боку її контрагента, який намагається стягнути 1,5 млн євро на підставі договору, який містить ознаки підробки. Понад рік компанія намагається захистити свої інтереси в судовому порядку та в рамках кримінального провадження, які не рухаються вперед. Тож існують великі сумніви щодо доброчесності та неупередженості правоохоронних органів і експертної установи, якій доручено провести експертизу.

McDonald’s, найбільша у світі мережа ресторанів за рівнем прибутку, вже багато років не може відкрити ресторан в аеропорту «Бориспіль» — воротах України до інвесторів. Зі сцени я закликав прем'єр-міністра взяти на контроль подібні кейси і запросив його пообідати «Біг Маком» в аеропорту, щойно там з’явиться ресторан McDonald’s.

Бізнес-спільнота має й інші проблемні питання. Команда президента Зеленського наполягає на прийнятті ретроспективних рішень у секторі відновлюваної енергетики. У сонячну та вітрову промисловість України надійшло понад 1 млрд доларів прямих іноземних інвестицій. Будь-яке ретроспективне рішення — це поганий сигнал для інвесторів, який завдає шкоди довірі до країни.

Втім, є і позитивні сигнали. Зараз 3 500 українських підприємств, зокрема, хімічні заводи, теплиці та фабрики, є державними; ними керують (частіше погано) державні службовці. Парламент України дав зелене світло для продажу багатьох цих підприємств приватним інвесторам. Приватизація надасть значного поштовху економіці, і бізнес дуже підтримує такі зусилля.

Американський актор і кінопродюсер Том Круз на початку цього місяця відвідав Україну в пошуках нових місць для зйомок наступного бойовика. Ще один хороший знак — один із багатьох, які я бачу. Американський та міжнародний бізнес розглядають Україну як потенційний напрямок для своєї діяльності.

Але в короткостроковій перспективі вся увага прикута до Міжнародного валютного фонду. Співпраця держави з МВФ є знаком схвалення для іноземних інвесторів. Якщо ж цієї співпраці не буде, то залучити 50 мільярдів доларів інвестицій буде дійсно mission impossible.

Оригінал:
https://www.atlanticcouncil.org/blogs/ukrainealert/ukraines-50-billion-challenge/

via innerwoman https://innerwoman.livejournal.com/211006.html

Ну й реальності трохи
Помню - в 2017 была такая интерактивная карта "Предприятия/заводы, открывшиеся в Украине после 2014".

Сейчас впору начинать делать такую же интерактивную карту только "Предприятия и заводы ЗАКРЫВШИЕСЯ в Украине с приходом к власти "зе-каманды".
Причем - отдельным цветом тех, кого просто кошмарили по беспределу (как Арселор Миттал).
Аллан Левитов

1) 1200 человек отправляются проводить все свое время с семьями; хз, сколько еще смежников "откинется" - обычная пропорция где-то 7-8 смежников на одного рабочего, если я еще что-то помню со студенческих времен; нормально так для города с менее чем 60 тыс. жителей
2) бюджет должен вернуть производителю примерно полмиллиарда грн предоплаты за акцизные марки
3) минус миллиарды налоговых поступлений
4) минус экспортная выручка (Kent, Rothmans, Pall Mall, Vogue, Dunhill, Lucky Strike, Capri экспортировались в десяток стран)
5) курево подорожает - к бабке не ходи

Анатолий Дацюк

мшф ibigdan https://ibigdan.livejournal.com/24236194.html


Tags: Зеленский/Слуга Народа, аналітика, виздобули, думка, экономика, ітогі падведьом
Subscribe

promo bitter_onion march 15, 17:32 15
Buy for 50 tokens
Все слышали такую сказку, что якобы украинцы, белорусы и русские – это братский единокровный народ, который происходит якобы от триединой древнерусской народности. Ученые открыли страшную тайну – мы не братья. Праславянский этнос, конечно, существовал где-то со II тысячелетия до нашей эры, из…
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for members only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 8 comments