Грьіша Паляньіця (grzhegorz_br) wrote in bitter_onion,
Грьіша Паляньіця
grzhegorz_br
bitter_onion

Гуру в само-навчанні

Пан euthanasepam нагадав про тему щодо самонавчання. Це питання гуру, наставника, ментора, в англійській термінології - supervisor. Без гарного вчителя зрозуміти тему не проблема, є купа массових онлайнових курсів, купа безкоштовних книг. Проблема в том, які теми з завантаженої книги потрібні а які - ні. Проблема в тому, як правильно використати наявні у вас ресурси.

Самонавчання еффективне, якщо є гуру, ментор, супервайзер. Тут я не випадково змішав ці дещо різні поняття, змішав тому, що в нас досі ці слова - синоніми. Пізніше, якщо треба буде, я пояснюдокладніше. Головне, що хотів сказати -- ми, сучасні люди середнього віку, навчаємось за допомогою багатьох нових способів, не лише в універі. Якщо раніше керування навчанням йшло зверху, то зараз у нас йде "від центру", від нас самих.

Такого "гуру" за допомогою інтернета можна знайти навіть безкоштовно.
Я знаю особисто приклад, як чувіха без задньої думки на хелолінгво чи якось там вчила англійську, безкоштовно. Потім познайомилась з молодим американцем, потім вони переповзли в відеоскайп, а потім вона вийшла за нього заміж та навіть бере в нього гроші. Щодкої копійчини не витратила!
Півроку тому я тупо запитав людину з ЄС про GDPR. Після трьох тижнів емійлів в обидві сторони мені запропонували на шару стажування. При тому, що я не можу у французську і в нас обох середня англійська.
Проблема в тому, що я не держслужбовець України, тому не зможу попасти під правила вибивання стипендії чи як воно там було в листі?

Гуру можна знайти на довгий період чи на короткий. За гроші чи безкоштовно. Зараз, коли є інтернет, вам достатньо вибрати ресурс, куди пишуть професіонали вашої галузі, і знайти автора, у якого вам є чому повчитися.
Ось тут https://talks.happymonday.com.ua/kak-najti-mentora/ є пара порад.


Крім власне живого ментора є "гуру" автоматизовані. Якщо судити з опитування https://bitter-onion.livejournal.com/2432447.html, то більша частина Кадетів вчить мови - або для розмови або для ІТ.
Спробуйте написати розповідь іноземною мовою та перекласти на рідну в гугл транслейт і ви побачите ваші помилки. Вчите Пітон та Рубі? PyChecker та RuboCop.

"Гуру" вам потрібен щоб уникнути помилок та навчатись ефективніше.


ЗИ Так, вправу https://bitter-onion.livejournal.com/2436131.html з читанняв всі зробили?
Ввечері буде опитування про то. Тіко для учасників комьюніті.


Tags: 40+, навчання, освіта
Subscribe

Recent Posts from This Community

 • Вакцинотивизм или зачем лечить сепаров

  Давно тут не было флейма. Подумал плеснуть солёной воды на свежую рану. Причиной стала на редкость мерзкая статья, которую зачем-то репостнул Игорь.…

 • * * *

  1. Україна – друга в Європі за добовою смертністю від коронавірусу 2. Епідемія ковід: в Україні знову більше 23 тисяч заражень за добу 3.…

 • Ансамбль александрова десь заплакав зі дна Чорного моря

  "Молдова просить певний обсяг газу на такий складний період. Ми вважаємо, що можемо дозволити це зробити. І ми кажемо, що цей газ буде постачатися…

promo bitter_onion march 15, 17:32 15
Buy for 50 tokens
Все слышали такую сказку, что якобы украинцы, белорусы и русские – это братский единокровный народ, который происходит якобы от триединой древнерусской народности. Ученые открыли страшную тайну – мы не братья. Праславянский этнос, конечно, существовал где-то со II тысячелетия до нашей эры, из…
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for members only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 8 comments