Grzegorz (grzegorz) wrote in bitter_onion,
Grzegorz
grzegorz
bitter_onion

Neglected diseases

Я про Ґрету Тунберґ не писатиму, тому що єдине, що тут можна сказати - не існує простої відповіді на питання зміни клімату і екологічної кризи. Всі водномить це зрозуміли і про це заговорили. Обговорювати це далі сенсу, здається, немає.

А от ситуація з Києвом, у якому людину покусав скажений їжак - історія помітного іншого ґатунку. Ближча до нас. Наскільки я зараз знаю - антирабічний імуноглобулін цій людині досі не знайшли. Бо "сказу в Києві немає". В Україні сказ належить до "забутих хвороб". В англомовному світі їх назва більш точна - neglected diseases, нехтувані хвороби. Їх і справді "немає". По них практично не існує епідеміології (а ще їх майже не досліджують), бо спалахи локальні та нечасті. Таких хвороб буквально "немає" в списку тих, які створюють картину. Одна людина - це статистична похибка, а не епідеміологія. На превеликий жаль. Одна людина має менше шансів вижити, ніж мільйони.

І от ця історія здається мені більш резонансною. Тому що є речі, нехтування якими залежить від нашої політичної позиції та вміння (чи бажання) в фактчекінґ. А є речі, якими нехтуємо ми всі. Поки не стикаємося з цим - абсолютно раптово.
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2574965989230546&id=100001515094776

PS: Років 20 тому мене покусав скажений собака скаженої бабки. Добряче руку куснула, досі шрам на руці. Поки я тупив, бабка злилась. Навіть тоді укол знайшовся менше ніж за добу в Києві, де мене собака й куснув. Зараз погуглив є у Львові, Супрун постарались https://www.facebook.com/ulanasuprun/photos/a.1764564323828127/2334022306882323/?type=3&theater

PPS: Ну не капець, га? Батьки, інструктуйте дітей.
Ну й чувак, який поліз до їжака - ідіот.
Tags: навіяло
Subscribe

promo bitter_onion march 15, 2021 17:32 15
Buy for 50 tokens
Все слышали такую сказку, что якобы украинцы, белорусы и русские – это братский единокровный народ, который происходит якобы от триединой древнерусской народности. Ученые открыли страшную тайну – мы не братья. Праславянский этнос, конечно, существовал где-то со II тысячелетия до нашей эры, из…
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for members only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 3 comments