Grzegorz (grzegorz) wrote in bitter_onion,
Grzegorz
grzegorz
bitter_onion

Зєля працює

У минулу п'ятницю до нас (INSTITUTE OF RADIO ASTRONOMY of NAS of Ukraine) завітало СБУ. Начебто діяльність нашого відділу порушує правила експорту товарів подвійного призначення. Навіть кримінальне провадження відкрили. Це значить - блокування комерційної діяльності.

Ну що сказати. Наш відділ завжди працював за правилами. Хоча це практично завжди було болісно. Колись нам не дали дозволу на контракт з Туреччиною - з якою ми зараз дуже дружні - по створенню радара із синтезованою апертурою. Тоді в нас була відмінна команда і контракт був великий, що дало би нам змогу розвиватися далі в цьому і іншим напрямкам. Але ні, дозвіл не дали і частина людей поступово залишила відділ. В результаті - Україна не володіє зараз такою технологією. А вона, між іншим, застосовується в "серйозних" дронах. І ще до купи вважається чи не вершиною радіолокаційної технології. І досі є тереном тільки для кількох розвинених країн.
І взагалі - нас постійно перевіряють і жодного разу не було претензій!

Останнім часом просто не давали дозволу продавати продукцію за кордон. Зрозуміло, що в Україні нема на неї платоспроможного попиту. І це практично перекреслює усі наші плани. Пам'ятаю, після подій 14-го року замовники з великою підозрою поверталися в Україну. І ось зараз таке.
Що це значить - не знаю. Ймовірно, що прийдеться взагалі припинити свою діяльність. І в Україні поменшає команд, які можуть створювати конкурентноздатний і високотехнологічний продукт. Продукт, а саме радари, який дуже важливий для обороноздатності будь якої країни. Цікаво, що країни, що мають конфлікти з сусідами, зазвичай досить дбайливо відносяться до таких речей. Ось візьмемо Пакистан. Бідне населення, але лабораторії нафаршировані сучасним обладнанням, заробітна плата у співробітників значно вище за середню, студентів відправляють вчитися за кордон за державний кошт. І при цьому, як на мене, дуже низька віддача від всього цього. Тим не менш, фінансування не припиняється.

Наш відділ почав практично з нуля вже в незалежній Україні і не просив за всі роки нашої діяльності ніякої допомоги у держави. Сам заробляєш гроші, вкладаєш в розвиток, так ще тебе відверто гноблять. До речі, з Росією в нас не було жодного контракту. Політика відділу завжди була - триматися від північного сусіда якнаймога далі.

Чому так трапилось? Хтозна. Є версії, звісно. Але не думаю, що то є важливим точно знати сорт лайна, в яке тебе намагаються занурити.
У зв'язку з цією подією відчувається якийсь смуток в душі. Хочеться відчути себе радісним громадянином гідної держави. Цікаво, полегшає, якщо вдягти вишиванку, взяти прапор в руки і заспівати українську пісню? Чи ще якесь щеплення треба зробити? Чув, це у тренді зараз. Ось цікаво мені, чи багато ми би бачили прапорів у Франції у День Взяття Бастилії, якби влада знуща…, гаразд, поводилася з народом там таким чином? Хоча у них хоч звитяжна історія є. А у нас завжди так було. Чи ніхто дійсно не переймається, що до цих пір український народ об'єднує лише спільна територія та негаразди, що з ним чиняться? І це його, народ, вже достало, що і продемонстрували минулі вибори.

https://www.facebook.com/groups/709400649134726/permalink/3024971227577645/
Tags: реванш
Subscribe

promo bitter_onion march 15, 17:32 15
Buy for 50 tokens
Все слышали такую сказку, что якобы украинцы, белорусы и русские – это братский единокровный народ, который происходит якобы от триединой древнерусской народности. Ученые открыли страшную тайну – мы не братья. Праславянский этнос, конечно, существовал где-то со II тысячелетия до нашей эры, из…
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for members only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 3 comments