Grzegorz (grzegorz) wrote in bitter_onion,
Grzegorz
grzegorz
bitter_onion

Днями від Coursera прилетів цікавий звіт.

Днями від Coursera прилетів цікавий звіт. Вони підготували Глобальний індекс вмінь, в якому зроблена спроба оцінити рівень володіння вміннями тих, хто навчається на платформі, у розрізі країн та галузей (тут не вистачило public service та education), а також оцінити, які вміння є трендовими в світі. https://bit.ly/2lR8ldY

У передмові до звіту зазначено, що домени Бізнес, Технології та Наука про дані є засадничими для майбутнього розвитку людства, суспільств, економік.

В той час, як зростає попит на розвиток вмінь за напрямком Технології та Наука про дані, потреба розвитку компетенцій у домені Бізнес зменшується. Крім цього, зазначається, що рівень компетенцій працівників технологічних галузей у домені Бізнес є недостатнім. Виробнича галузь та телеком попереду планети усієї, наполегливо вдосконалюючи свої знання у всіх доменах. Фінансова сфера пасе задніх як у доменах Бізнес та Наука про дані, а в домені Технології є середнячком.

Звичайно, мене в першу чергу зацікавила наша позиція в рейтингах Coursera. Україна віднесена до Європи (вибороли, нарешті 🙂), яку, в свою чергу, у звіті називають найбільш висококваліфікованим регіоном. Але в регіоні ми разом з Туреччиною та Грецією пасемо задніх. Позитивним є той факт, що Украіна все ж увійшла в список 60 країн, представників яких є найбільше на цій платформі. Ці 60 країн складають 97% слухачів курсів, розміщених на Coursera.

🇺🇦 Домен Бізнес
Тут ми в категорії відсталих.
Найменш розвинені в українців такі компетенції як фінанси, маркетинг та комунікації. У той же час, більш-менш добре у нас із обліком, продажами та менеджментом. Але все одно за кожною окремою компетенцією ми не виходимо з категорії «відсталі».

Культура ведення бізнесу, яка, в тому числі, передбачає обізнаність та розвиток вищезгаданих бізнесових компетенцій, має вееееличезний потенціал до розвитку в Україні.

Більш втішними є показники розвиненості компетенцій за напрямками Технології та Наука про дані. Ми в обох потрапили у категорію «ті, що розвиваються». Причому, ми у топ-3 цієї категорії з перспективою (сподіваюся) перестрибнути у категорію «конкурентні».

🇺🇦 Домен Технології
В Технологіях ми потрапили до категорії «конкурентні» за такими компетенціями як комп‘ютерні мережі, бази даних, операційні системи, інженерія систем безпеки та інженерія ПЗ. А от компетенції в системах людина-комп‘ютер (human-computer interaction) у нас на рівні тих, що розвиваються. Але в цілому розвиток знань українців у цьому домені знаходиться все ще в категорії «ті, що розвиваються».

🇺🇦 Домен Наука про дані
Хоч тут ми потрапили також в категорію «ті, що розвиваються», показники на рівні окремих компетенцій у нас набагато нижчі, ніж за компетенціями у домені «Технології». Найменш розвинена у нас компетенція Візуалізація даних. А найбільше - Статистика.

У звіті в огляді регіонів наведені приклади практик, які застосовують окремі країни для розвитку вмінь своїх громадян. Також аналізується сприйняття концепціі «навчання впродовж життя», адже те, наскільки люди в тій чи іншій країні сприймають її, наскільки зовнішні обставини спонукають до навчання впродовж життя, залежить і ступінь розвитку компетенцій, і мотивація до навчання новому.

Звіт складено на основі аналізу результатів навчання понад 38 млн слухачів он-лайн курсів Coursera. Але при цьому вони зауважують, що індекс може не відображати середній рівень вмінь та навичок людей в галузі чи країні, адже ті, хто бере курси на Coursera не є обов’язково репрезентативними для галузі чи країни (люблю такі застереження). Менше з тим, порівнюючи дані цього звіту по Україні з тим, що бачиш у щоденному житті, спілкуючись з кандидатами, партнерами, клієнтами, колегами, відповідність, все ж, є.

Для підготовки звіту використовувалися технології машинного навчання. За основу бралися оцінки за виконання завдань в рамках курсів, на основі яких потім «тренували» комп‘ютерні моделі в оцінці майстерності слухача за тим чи іншим вмінням, а також індивідуальних труднощів при проходженні оцінки. Ця методологія дозволяє оцінювати майстерність слухача з урахуванням рівня складності курсу.

Домен Бізнес для цілей цього звіту включає такі компетенції як:
- Облік
- Фінанси
- Маркетинг
- Продажі
- Менеджмент
- Комунцікації

Домен Технології:
- Комп’ютерні мережі
- Операційні системи
- Взаємодія комп’ютер-людина
- Бази даних
- Інженерія систем безпеки
- Інженерія ПЗ

Домен Наука про дані включає:
- Математика
- Статистика
- Машинне навчання
- Управління даними
- Статистичне програмування
-Візуалізація даних


https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2762590120441576&set=a.265665310134082&type=3&theater
https://bit.ly/2lR8ldY


Tags: Україна, освіта, статистика
Subscribe

promo bitter_onion march 15, 2021 17:32 15
Buy for 50 tokens
Все слышали такую сказку, что якобы украинцы, белорусы и русские – это братский единокровный народ, который происходит якобы от триединой древнерусской народности. Ученые открыли страшную тайну – мы не братья. Праславянский этнос, конечно, существовал где-то со II тысячелетия до нашей эры, из…
  • Post a new comment

    Error

    Comments allowed for members only

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your reply will be screened

    Your IP address will be recorded 

  • 12 comments