Грьіша Паляньіця (grzhegorz_br) wrote in bitter_onion,
Грьіша Паляньіця
grzhegorz_br
bitter_onion

Привіт з СРСР (приклад тонкої пропаганди)

Повернемося у 1969 рік. Простий радянський моряк кидає пляшку з листом з риболовного корабля в води Тихого океану. П'ятдесят років по тому пляшку викидає на берег Аляски, де її знаходить місцевий мешканець.
Телеканал «Росія 1» кидається з'ясовувати, чи живий ще автор листа - і знаходить його, що вийшов у відставку офіцера, в Севастополі.


Цю зворушливу історію показали по російському телебаченню, а пізніше її підхопили багато ЗМІ по всьому світу. Але чи правдива вона? Телеканал «Дождь» не був у цьому переконаний.

Нова пляшка, свіже чорнило, папір формату А4
В останньому випуску щотижневої програми «Fake News» журналісти «Дощу» розслідували новину про лист у пляшці, яку зняли їх колеги з телеканалу «Росія 1». На думку незалежних журналістів, сюжет викликає ряд питань.

https://www.youtube.com/watch?v=4V06x38mXGc&feature=youtu.be&t=1596

Чому пляшка виглядає абсолютно новою, а не такою, якою мала б бути за проведені в океані півстоліття? Чому лист у пляшці так добре зберегся, а чорнило не розмито? І чому воно написано на аркуші А4 з огляду на, що цей формат папери не був стандартним в Радянському Союзі? І на кораблях зазвичай використовували лінований папір.

Телеканал «Дождь» також зазначив, що в своєму інтерв'ю офіцер, який нині у відставці, заявив репортерові телеканалу «Росія 1», що ні пізнає свій почерк, хоча далі в інтерв'ю згадує в листі знайому колись назву «Востокрибхолодфлот».


Занадто добре, щоб бути правдою?
Розмах цього сюжету телеканалу «Росія 1» майже епічний: він пов'язує Аляску, колишню російську територію, з сьогоднішнім українським Кримом, який згідно з офіційним дезінформаційним наративом Кремля «повернувся в рідну гавань», коли Росія захопила і протизаконно анексувала його в 2014 році.

Подібним чином цей сюжет зводить мости між спогадами про Радянський Союз і імперськими мріями сучасної Російської Федерації після анексії Криму.
А якщо додати зворушливий людський ракурс, то історія вливається ідеально - а на думку деяких, включаючи незалежний телеканал «Дощ», занадто ідеально - в кремлівський геополітичний наратив.

Tags: правду говорить легко и приятно, пропаганда
Subscribe

 • * * *

 • * * *

 • Еще один вскрылся?

  22 апреля блоггер и самопровозглашенный "военно-политический обозреватель" zloy_odessit опубликовал статью под названием " ДВА…

promo bitter_onion march 15, 17:32 15
Buy for 50 tokens
Все слышали такую сказку, что якобы украинцы, белорусы и русские – это братский единокровный народ, который происходит якобы от триединой древнерусской народности. Ученые открыли страшную тайну – мы не братья. Праславянский этнос, конечно, существовал где-то со II тысячелетия до нашей эры, из…
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for members only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 10 comments

 • * * *

 • * * *

 • Еще один вскрылся?

  22 апреля блоггер и самопровозглашенный "военно-политический обозреватель" zloy_odessit опубликовал статью под названием " ДВА…