Грьіша Паляньіця (grzhegorz_br) wrote in bitter_onion,
Грьіша Паляньіця
grzhegorz_br
bitter_onion

Ситуація зі звільненням Цемаха насправді виглядає як успішна спецоперація Кремля проти Зеленського.

https://www.facebook.com/alex.golobuckij/posts/739189699862997

--
Цемах найпевніше повернеться до "ДНР". Прокурор Олег Пересада сьогодні: "Не виключено, що він втече, буде переховуватись від слідства. Питання обміну політичне, не в моїй компетенції". Прокуратура заперечувала проти задоволення подання адвоката Цемаха, адже встановлено не всіх співучастників знищення пасажирського МН17.
--
Зараз офіційна позиція - "погоджуватись на будь-що, аби Кремль погодився повернути полонених".

Кремлю вдалось головне: поставити гуманізм проти нацбезпеки. І тепер просто треба заповнювати українцями в'язниці - а тоді нищити нашу нацбезпеку.

Так, виборець Зеленського від початку добре сприйняв відверто маніпуляційну і політично нереальну тезу "поверніть дітей мамам", особливо не заглиблюючись в контекст і умови. Але річ в тім, що з боку самих полонених не було легітимізовано позицію "будь-що заради волі". Більше того: були заяви, в тому числі письмові, що на поступки Кремлю заради їхнього звільнення йти недопустимо.

Тепер же Зеленський матиме, по-перше, як мінімум непорозуміння з державами, котрі беруть участь в міжнародному трибуналі щодо МН17: як це він допустив повернення ключового свідка до терористів?! Це навіть якщо вже зафіксовані свідчення Цемаха - повні і належно оформлені. Якщо ж ні - ситуація буде ще гіршою.

(При тому не забуваймо обставини міжнародного морського трибуналу щодо наших моряків: або Росія відпускає їх за рішенням трибуналу без жодних умов, або не відпускає - і отримує дуже жорсткі санкції, або підписує будь-які додаткові угоди з Україною щодо цих полонених - і жодних міжнародних санкцій вже не буде. Тобто, підпис України на будь-чому, де згадується наших моряків, звільняє Росію від покарання).

По-друге, опозиція, наскільки би нечисельною не була, почне активну дискредитаційну кампанію. Так, виборців, тим більше восени, цікавлять тарифи й ціни, а не питання нацбезпеки. Але ситуація надто зручна для гасел і скандальних заголовків. І це буде використане.

По-третє, жодні номінальні домовленості з Путіним не означають скасування інтриг Медведчука. Відповідно, жодні поступки Зеленського не означають гарантії повернення полонених. І тим більше не означають, що Медведчук дозволить приписати заслуги повернення полонених Зеленському. І затягуватиме ситуацію доти, доки це не дискредитує Зеленського і потрібній частині виборців не стане очевидно, що все вирішує саме Медведчук.

Тобто, Кремль виграє по всіх фронтах, Україна - програє і отримує постійну загрозу нацбезпеці, Зеленський не отримав жодних гарантій, натомість його добряче підставили.

Маємо констатувати дуже слабку підготовку питання з боку команди Зеленського. Вони не врахували ризиків, не оцінили брак ресурсів, не подбали про зовнішніх гарантів і гарантії, про додатковий тиск на Путіна - і отримали закономірний результат.

* * *

З деталями я згодний, але висновки в мене інші. Серед найближчого оточення Зе є агент Кремля. А тупого преЗЕдента використовують в темну. Хоча від цього він не перестає бути агентом Кремля.

Tags: Зеленский/Слуга Народа
Subscribe

promo bitter_onion march 15, 2021 17:32 15
Buy for 50 tokens
Все слышали такую сказку, что якобы украинцы, белорусы и русские – это братский единокровный народ, который происходит якобы от триединой древнерусской народности. Ученые открыли страшную тайну – мы не братья. Праславянский этнос, конечно, существовал где-то со II тысячелетия до нашей эры, из…
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for members only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 25 comments
//А тупого преЗЕдента використовують в темну.

тоже все больше склоняюсь именно к этой точке зрения.