Grzegorz (grzegorz) wrote in bitter_onion,
Grzegorz
grzegorz
bitter_onion

Як у Росії: "слуги народу" заборонити вільний продаж SIM-карт і створити реєстр IMEI

Депутати від партії "Слуга народу" подали у Верховну Раду законопроект, який передбачає з 2024 року нововведення – щоб українці при купівлі SIM-карти обов’язково укладали договір з оператором і реєстрували телефон. Подібна норма вже давно діє в Росії.
Про це йдеться в проекті закону 1083 "Про електронні комунікації", зареєстрованому у парламенті.

Його подали нардепи з фракції "Слуга народу" Олександр Федієнко, Михайло Крячко, Єгор Чернєв, Роман Соха і фотограф голих баб Сергій Штепа. Разом з народними обранцями ініціатором законопроекту виступає віце-прем’єр-міністр, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

"Постачальник електронних комунікаційних послуг з 1 січня 2024 року призупиняє надання електронних комунікаційних послуг абонентам, які отримують послуги без укладання договору у письмовій формі та без реєстрації", - йдеться в проекті.

Зокрема, нові нардепи і міністр пропонують блокувати телефони, IMEI-код яких не внесено до реєстру.

"Відсутність в Системі контролю кодів ІМЕІ оригінального (такого, що не повторюється) коду ІМЕІ термінального обладнання є підставою для блокування постачальником електронних комунікаційних послуг доступу до електронної комунікаційної мережі такого термінального обладнання", - зазначається в документі.

У пояснювальній записці до законопроекту його ініціатори обгрунтовують нову норму вимогами часу та євроінтеграцією.

"Цілями та завданнями (закону) є встановлення засад державного управління та регулювання у сфері електронних комунікацій, що відповідатимуть вимогам часу та євроінтеграційним процесам, для розвитку сфери електронних комунікацій в Україні", - пишуть вони.

Якщо закон ухвалять, він набуде чинності 1 січня 2020 року.
https://www.pravda.com.ua/news/2019/09/4/7225252/


Документ №1083 "Проект Закону про електронні комунікації" - продовження диктаторських законів Януковича від 16.01.2014.
- Прив'язка IMEI та SIM карт до паспорту громадянина. Відстежити телефон з певною точністю - справа технічна. Прив'язавши його до паспорту, ми отримуємо 24/7 стеження за місцем розташування кожної людини в Україні. IMEI не підлягають обов'язковій і тотальної держреєстрації в жодній цивілізованій країні світу (включаючи Європу, куди ми "йдемо"). Здається, крім Північної Кореї.
- Стаття 41. "Обов'язки постачальників електронних комунікаційних послуг", пункт 9 "зберігати записи про надані електронні комунікаційні послуги протягом строку позовної давності, визначеного законом, та надавати інформацію про надані електронні комунікаційні послуги в порядку, встановленому законом”. Це - стеження за громадянами і порушення таємниці листування. Це - подорожчання послуг зв'язку в десятки разів, і лише для того, щоб ловити, обробляти та зберігати потенційний компромат на вас. Це аналог російського СОРМа.

Окремо: сам закон жахливий повним нерозумінням реальності, заплутаною термінологією, внутрішніми протиріччями. Але все то лише ширма для побудови тоталітарної країни під Зеленського та Коломойського.


Tags: Зеленский/Слуга Народа, виздобули, думка, законодавство
Subscribe

Buy for 50 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 16 comments