Grzegorz (grzegorz) wrote in bitter_onion,
Grzegorz
grzegorz
bitter_onion

Підміна понять або про зняття недоторканності депутатів

Прочитав радісні алілуйї від начебто адекватних людей про зняття недоторканності депутатів, закон 7203 http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=66337.

Що можна сказати? Мантра про зняття депутатської недоторканності є ефектом плацебо щодо реалізації запиту на справедливість від народу України.
А насправді -- “В політичній системі з вразливою демократією, такою як в Україні, повне скасування недоторканності може бути небезпечним для функціонування та автономії парламенту”

Читаємо ВИСНОВОК ЩОДО ПРОЕКТУ ЗАКОНУ ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ ЩОДО НЕДОТОРКАННОСТІ НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ УКРАЇНИ ТА СУДДІВ

У своєму Звіті про предмет застосування та зняття депутатських імунітетів (CDL-AD(2014)011) Венеціанська комісія вказала на відмінність між відсутністю відповідальності та недоторканністю членів парламенту. “Відсутність відповідальності” – це “імунітет від будь-якого судового провадження за голосування, вираження поглядів та думок під час виконання своїх професійних обов’язків парламентаря; іншими словами, це свобода слова, ширша, ніж у звичайних громадян”.

У свою чергу, термін “недоторканність” (чи “формальний імунітет”) означає “спеціальний правовий захист обвинувачених у порушенні закону парламентарів, зазвичай, від арешту, затримання та судового переслідування без надання згоди на це палатою парламенту, членами якої вони є” .

Венеціанська Комісія вважає, що поточний стан верховенства права в Україні ще не дозволяє повністю скасувати депутатську недоторканність. Таким чином, Комісія рекомендує запровадити інші механізми, що можуть запобігти втручанню в діяльність парламенту і в той же час сприяти боротьбі з корупцією.
https://www.venice.coe.int/webforms/documents/?pdf=CDL-AD(2015)013-eІ це дісно так, особливо за часів Зеленського.
Припустимо, якась Оксана показує пальцем на Петра Порошенка або Святослава Вакарчука і стверджує що він її згвалтував, або навіть вони разом її згвалтували. Прокуратура сумно відомого Баришевського району https://www.radiosvoboda.org/a/news-schemes-pozyvachka-do-skyup/30012843.html має на це реагувати? Звичайно, що має! А це означає, що і Вакарчука і Порошенко необхідно затримувати на час розслідування, що в свою чергу викличе резонанс у ЗМІ Коломойського і Медведчука - ПАП і Вакарчук є серійними злочинцями і брали участь в груповому згвалтування Оксани. Таким чином можна зачистити всю Раду від сторонніх для Зеленського і Коломойського елементів.

Зеленський і його слуги зможуть змінювати закони як заманеться, більш нахабно, ніж зараз.
Доречі, саме так і починалася диктатура і будівництво фашизму на Росії -- з внесення змін до законів під особисті інтереси Путіна. Саме так і зробили Путіна абсолютним диктатором.Чи можна було б зробити по іншому? Безумовно. hanibal_israel пише про досвід Ізраїля.

Україна могла б взяти досвід Ізраїлю. Він не ідеальний, але він працює. Більш того його можна було б удосконалити.
Рада обирає з кількох претендентів юридичного радника ВР, гідну людину з юридичною освітою, яка має досвід роботи в судах. Це може бути суддя пенсіонер, або юрист який має великий досвід роботи адвокатом в судах і має чисту, кришталеву репутацію. Рада створює юридичний комітет з етики і моралі. В цей комітет кожна партія або фракція делегує одного свого депутата з юридичною освітою.
Цей комітет під керівництвом голови юридичного радника Ради, займається тим, що розбирає кожен випадок запиту на зняття недоторканності [і робить то публічно -- ідея моя], і в разі, якщо комітет знаходить достатньо підстав для порушення кримінальної справи або розслідування, то голова цього комітету з етики і моралі рекомендує генпрокурору України порушити кримінальну справу або розпочати розслідування щодо дій депутата, а Рада позбавляє того депутата імунітету.
https://hanibal-israel.livejournal.com/679467.html#commentsІ ще раз:
- Депутатська недоторканність потрібна, щоб захистити обраного від політичного тиску.
- Це потрібно не депутату, а виборцям, які мають зберегти своє представництво.
- Недоторканність треба було розумно обмежувати, а не скасовувати.
- Недоторканність депутатів ІСНУЄ В ЄВРОПІ! Зокрема і в Європарламенті.
- Скасування недоторканності в умовах авторитарного правління – це гарантія застосування політичного шантажу опонентів і закріпачення власних депутатів.
(ц) Віталій Гайдукевич https://tverezo.info/post/102247

Те ж саме, на пальцях:
Коли вас заї*ало, і ви ставите намет на Майдані, туди може прийти ваш нардеп та захистити ваш протест табличкою “Приймальня народного депутата України”.
І жоден аваківський міліціонер, портновський ДБРівець або гвардієць Зєлєнського не матиме права без порушення Конституції туди лізти, когось затримувати чи тим більше щось зносити.
(ц) Валерій Прозапас https://tverezo.info/post/102247

Tags: Верховна Рада, Україна, думка, законодавство
Subscribe

 • ХарківНаш

  Несподіваний перегук часів у поезії Володимира Сосюри. Ти знову наш! Сокольники і поле, мости і даль, і Лопань і сади... Ти наш, ти наш, чужим не…

 • Хуйовий Харків

  До вашої уваги уривки з інтерв'ю з адміном пабліку «Хуёвый Харьков». Харьков действительно хуевый. Ныне покойный Геннадий Адольфович всегда…

 • Странности среди патриотов Украины

  В последнее время наблюдаю две странные тенденции среди патриотов Украины: 1. Любовь к Трампу и ненависть к Байдену. Чем только она не…

Buy for 50 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 8 comments