Grzegorz (grzegorz) wrote in bitter_onion,
Grzegorz
grzegorz
bitter_onion

Як працює пропаганда

Литовці беруть репортаж з НТВ і крок за кроком розглядають, які прийоми пропаганди у ньому використано.

Головні пункти:
• Це не можна вважати новиннєвим репортажем, адже його зрежисовано в жанрі страшної казки з елементами драматургії.
• Тут музичний супровід, що створює потрібний емоційний фон. Розповідачка теж квапливо рухається сценою і говорить у такий спосіб, щоби зобразити напруженість подій.
• Для пояснення з усієї картини вихоплюють саме представника маргінальної радикальної організації, створюючи враження, наче на всьому заході — а це, власне, святкування 100-річчя Литви — побачити можна лише це.
• Використовується техніка «Переносу» і «Колоди карт»: разом із сучасною картинкою показують архівні кадри з гітлерівцями, коментуючи це так, наче повторюється все те саме.
• Після такого висвітлення свята сюжет перестрибує на розповідь про винищення євреїв під час війни і сучасні скандали, пов'язані із цим. Чудовий додаток до ювілея країни.
• Історичні особи з геть різною історичною репутацією згадуються в одному контексті, що розмазує ложку гімна по всій діжці. Після згадування пособників нацистів знову перестрибують на показ сучасних політичних діячів.
• Завершується сценою української смолоскипової ходи, яку вмонтовано наче горезвісний «25-й кадр» — глядач не встигає зрозуміти, що саме він бачить, для нього це ще один страхітливий акорд до всієї купи.

(https://www.youtube.com/watch?v=ApXwUyjHezU)

Це пост ukurainajin, знайдений https://bitter-onion.livejournal.com/2350568.html?thread=23728616#t23728616

Гарне відео для пояснення, як зроблений пропагандистський фільм «Допити Порошенка — Секретні матеріали» телеканалом Г+Г https://bitter-onion.livejournal.com/2350568.html
Tags: правду говорить легко и приятно, пропаганда, інформаційна війна
Subscribe

promo bitter_onion march 15, 17:32 15
Buy for 50 tokens
Все слышали такую сказку, что якобы украинцы, белорусы и русские – это братский единокровный народ, который происходит якобы от триединой древнерусской народности. Ученые открыли страшную тайну – мы не братья. Праславянский этнос, конечно, существовал где-то со II тысячелетия до нашей эры, из…
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for members only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 13 comments

Besteuthanasepam

August 3 2019, 15:29:56 UTC 2 years ago

 • New comment
І ще тут варто згадати фільми про промивання мізків:

https://bitter-onion.livejournal.com/1974033.html