alexdasty wrote in bitter_onion

Вибори, вибори

Тепер про вибори. 21.07.2019 року прийняв участь у виборах(позачергових) до Верховної Ради у якості офіційного спостерігача.

Що можу сказати або розповісти власне про перебіг виборів.

Все почалося згідно регламенту визначеного Законом та ним же і закінчилося.

Під час проведення голосування були невеличкі порушення, які вирішували на  місці і які не могли вплинути на результат. Нас було 8 спостерігачів та 14+1 голова членів дільничої виборчої комісії. У ДВК був один член від ЄС, всі інші від інших політичних сил, але всі «зелені» наскрізь. Це стало ясно під час підрахунку голосів, коли вони радісно вищали за результат  слуги народу. Не дивлячись на це будь яких фальсифікацій та спроб фальсифікацій на виборчій дільниці не було виявлено. Голова ДВК досить грамотно організувала роботу тому все проходило у цілкому нормально, зауваження по темі приймалися зразу, неясні питання вирішувалися публічно.

Контингент голосувавших — до обіду та загалом до 16.00 віком 40+ та 50++, після 16.00 до 20.00 молодняку стало трохи більше, але основна маса — той самий нарід.

Під час голосування та перед його закінченням було багато повідомлень з інших дільниць про складення та підписання ДВК протоколів з чистими графами волевиявлення. Це здається дуже грубим порушенням, але по суті справи: 

1. Кожна виборча дільниця має заповнити та подати близько 18 примірників (за ДВК — 36 примірників вибори партій+мажоритарка) протоколів про підрахунок голосів виборців по ДВК, на кожного спостерігача ще один примірник (+8/16). Всього 52 протоколи. 

2.Протоколи складаються на облікованих формених бланках ВІД РУКИ. (Ксерокс — гуд бай). Всі протоколи+копії підписуються усіма членами ДВК та спостерігачами. 

3.Підрахунок голосів по одному бюлетеню займає близько 1,5 години, окремо по кожній скриньці= 3 години.

4.  Підготовка протоколів та їх копій не менше 3 годин.

5. Упакування бюлетенів для передачі до ОВК — 40-50 хвилин.

6. 20.00+6+ 50 хв.=02.50, це у випадку коли всі нормально співпрацюють — мінімальний час. Ми розійшлися, а сусідня дільниця з 06.00 почала перерахунок. Вже порахували та здали до ОВК.

Тому коли почати писати протоколи після того, можна додому і не прийти. Тому протоколи заповнюються, але не підписуються до внесення даних волевиявлення.

Тепер щодо визначення результатів виборів у ОВК. До ОВК передаються 4 перших примірників протоколів. Всі  спостерігачі надають свої копії протоколів з мокрою печаткою своїм політичним силам з ціллю недопущення фальсифікацій та маніпуляцій. 

Здається було б простіше викладати скани протоколів на сайті ЦВК, об'єднавши їх по виборчих округах. Будь яка політсила у будь який час могла б перевірити їх легітимність.

Ну а тепер як вишенька на торт результати голосування на дільниці у % по політсилам:

слуга народа — 35,6%

ЄС —  18,9%

голос — 10,9%

батьківщина 7,6%

за життя — 6,7%

сила і честь — 5,2%

партія шарія — 2,6%

Інших не навожу, в районі статистичної похибки.

Партію шарія подав для того щоб ви зрозуміли — дивних персонажів у нашій країні забагато для нормального життя.

 Але це дільниця у Києві, а що там подалі визначитися важко.

Написав чисто інформативно.

promo bitter_onion march 15, 17:32 15
Buy for 50 tokens
Все слышали такую сказку, что якобы украинцы, белорусы и русские – это братский единокровный народ, который происходит якобы от триединой древнерусской народности. Ученые открыли страшную тайну – мы не братья. Праславянский этнос, конечно, существовал где-то со II тысячелетия до нашей эры, из…

Error

Comments allowed for members only

Anonymous comments are disabled in this journal

default userpic

Your reply will be screened

Your IP address will be recorded