духовно-нравственная работа над кацапами (yumjaagiin) wrote in bitter_onion,
духовно-нравственная работа над кацапами
yumjaagiin
bitter_onion

Мої вибори президента

Для простої людини вибори це просто. Прийшов - показав паспорт - розписався - зазначив кандидата плюсиком - бюлетень в урну. Для мене вони були дещо іншими

Насправді все починається задовго до того. Місцеві органи задовго до дня голосування обирають приміщення. Критерїв я не знаю але там де я допомагав виборні ділянки останні років 20.

Мінус день до 1 тура

За день до голосування члени виборчої комісії дільниці повинні розставити меблі, зібрати кабінки для голосування, перевірити що все працює. Іноді людей не не вистачає тому допомагають спостерігачі або орендодавці. У моїй дільниці попросили мене по дружбі допомогти. Розставляв столи і допомагав збирати кабінки. Виборчкомівці збирали ящики для голосування. Згадав - урни. І опечатували їх. Щось відмічали на папірцях.

Не знаю в чому була проблема але всі хвилювалися за бюлетені. Зазвичай їх привозять зовсім заздалегідь в спеціальних картонних ящиках. Цього разу або ящики не закупили або довжина бюлетенів була такою що то не виготовили і хвилювалися.
Але все було нормально. Виборчі бюлетені схожі на довгу пачку вермішелі тільки сірого кольору. Хотів сфотаться з ними але голова комісії заборонила. Я потім сфотався звичайно але нікуди не викладав.
Канцтовари до речі були найдешевшими. І печатка комісії не красива. З іншого боку що я там думав побачити?

В той же день глава комісії провела черговий інструктаж для всіх. Що можна і що не можна робити. Мене не виганяли так що я з цікавістю послухав.
Прийшов завгосп школи, ми з ним покурили прямо в коридорі школи і забичкувалі в ящик з пальмою недопалки. Судячи з усього, з ранку там курило половина виборчкому.

Глава комісії бадьоро вийшла зі школи а потім парадним кроком увійшла в неї, даючи вказівки. Що куди переставити. Що треба повісити на колоні ще яскравих стрілок. Перевірили з нею туалети хоч то не її проблема. Все працювало, запас туалетного паперу натякав "невсеремось". Спойлер - всрались.


Дружина принесла води соку і печива. Калограм 10 в двох кульках. І сказала "це на завтра". Так зазвичай мами кажуть "не їж ікру вона на свято".
Всі дружно розпечатали печиво, завгосп збігав за чайником і ми дружно випили чий і кави.

Глава комісії розповідали байки і випадки з минулих виборів. І бюлетені привозили в останній момент і як стояла в черзі ТВК 10 годин щоб все це здати. І як під час виборів Ющенко якийсь донецький спостерігач був затролен виборцями мало не до інфаркту. Коротше на середині підрахунку голосів він присів і реально не реагував ні на що. Тобто або він має підписати протоколи або його вбити, визвати труповозку і скласти акт про смерть.


Все що я зрозумів в той день що так працювати складно. Без досвіду і орг здібностей - ніяк. Наш голова була досвідченою бойовою бабою тому зайвої роботи і переробок не було. Бо досвід "В моїй молодості було багато гріхів (два чоловіка поки любов зустріла і я була за Тимошенко). Але тепер маю досвід". Це її 5 або 6 вибори і вдруге вона голова виборчкому (ото невдача в неї).
Робота ця зовсім не мед на відміну від рядового члена комісії. Цього разу тітка завела окремий телефон. Каже що так простіше - в не бізнес-час можна не брати незнайомі номери. Бо дзвонять всі кому не лінь - журналізди і місцеві голови партій, з сусідніх ділянок і ТВК тощо.


Голосування

У той день ми планували мотнуться в видубичі і з раннього ранку я заварив термос з кавою і уклав в рюкзак разом з печивом і водою.

До школи прийшли першими. О 6:55 тобто. За годину до.
Главу комісії привіз чоловік і ми зайшли на дільницю. Куди я в теорії не мав право проходити не в робочий час.

Все було нормально. Плакати з біографіями не відвалились, телефон працював, інших зламів не було. Розставили бутилочки з водою для своїх і в куточку дві великих пляшки і штук 20 пластикових стаканчиків. Власне за наш рахунок куплених. Чому? Тому що бабусі-дідусі часто просять води запити таблетку. Не давати ж їм воду зі шкільного туалету.
О 7:10 прибули всі члени комісії і нас вигнали. Тому що у них секретне засідання за процедурою. За півгодини вони все ще раз ретельно перевірили по інструкції . Все було нормально і о 8 ранку можна відкрити двері.
За цей час ми змоталися до родича і забрали його дружину з собою.

О 8:01 ранку ми першими проголосували. О 8:02 зайшов бадьорий дідусь. З паспортом але без окулярів. На середній дільниці 700-1000 виборців. Це означає що мінімум 10 з них прийдуть без окулярів або паспортів і будуть лаятися. Дід був Позитивчик. Вибачився і сказав що прийде через 15 хвилин. З квітами позалицятись до дівчат.
О 8:05 був перший дзвінок від якогось старшого помічника молодшого прессекретаря (як правильно тепер писати) місцевої адміністрації. Він просто хотів поїбати мізки питаннями "чи все у вас нормально?". В середньому голова комісії прийме від 20 до 100500 дзвінків в залежності від свого везіння. Це з моменту початку виборів і до моменту здачі паперів в ЦВК. Це 20 а то і 40 годин божевілля. Аду. Пекла.

В цей тур майже 50 кандидатів і багато технічних значить підрахунок буде довгий і складний, а від кожного кандидата буде мінімум 2 дзвінка. Рахуйте самі.

О 8:10 ми з дружиною голосно попрощалися із членами місцевого виборчої дільниці, які стали нам друзями. Ми їм сказали "бажаємо вам вдачі. Вона безсумнівно вам дуже знадобиться". І змотались щоб в нас не кинули урною.

Томороу після тура

Будувати не ламати і на наступний день від мене взагалі нічого не було потрібно. Тому ми просто зайшли на дільницю. Прибиральниця позривала вже плакати, столи були віднесені по кабінетах а кабінки розібрані і складені для транспортування або просто спрятатти кудись на склад школи.

Голова і секретар комісії стояли 4у годину в черзі здати результати.


Афтепаті або другий тур

Другий тур був не таким цікавим тому що ми вже відчували себе досвідченими політиками і кризис-менеджерами.

Розставити столи.
На наступний день проголосувати.

І потім дивитися як країна валиться в сране зелене гімно.


P.S. Вчора зустріли чувака з комісії від ЗЕ. В принципі він ще достатньо позитивний. Але було в нього відчуття що все не так просто як обіцялося.
Але моя дружина його заспокоїла "Вась, все у тебе буде добре. А може й не буде. Але ж усе одно це було прикольно".

І ми не поспішаючи пішли в кіно. Не на комедію.

Tags: Україна, вибори
Subscribe

 • О том, как кидают титушек

  Нет денег даже на проезд. А. Луганский дал 20$ и 10 гривен на проезд.

 • Голову напекло

  Сьогодні, 12 серпня 2021 року, у Росії прем'єра художнього фільму « Солнцепёк». Пропагандистська стрічка присвячена подіям 2014 року в Луганську.…

 • Про статейку Путіна

  Доволі вторинна за змістом стаття Володимира Путіна про росіян та українців цікава лише тим, що задає той простір, у якому віднині мають…

promo bitter_onion march 15, 17:32 15
Buy for 50 tokens
Все слышали такую сказку, что якобы украинцы, белорусы и русские – это братский единокровный народ, который происходит якобы от триединой древнерусской народности. Ученые открыли страшную тайну – мы не братья. Праславянский этнос, конечно, существовал где-то со II тысячелетия до нашей эры, из…
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for members only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 29 comments

 • О том, как кидают титушек

  Нет денег даже на проезд. А. Луганский дал 20$ и 10 гривен на проезд.

 • Голову напекло

  Сьогодні, 12 серпня 2021 року, у Росії прем'єра художнього фільму « Солнцепёк». Пропагандистська стрічка присвячена подіям 2014 року в Луганську.…

 • Про статейку Путіна

  Доволі вторинна за змістом стаття Володимира Путіна про росіян та українців цікава лише тим, що задає той простір, у якому віднині мають…