Grzegorz (grzegorz) wrote in bitter_onion,
Grzegorz
grzegorz
bitter_onion

У Львові представили унікальну виставку реліквій єврейського світу Галичини


Реліквії єврейського світу Галичини представили у Музеї етнографії та художнього промислу Львова.


Виставка присвячена 85-річчю від першого показу цих шедеврів, повідомляє Укрінформ.

Чимало експонатів присвячені Песаху – єврейській Пасці, початок якої цього року припадає на 30 березня. Тут і посуд для пасхальної вечері – Седера, і унікальна «писанка» із текстом «Гатікви», ізраїльського гімну. Її старовинні майстри зуміли помістити у пляшку.

«В експозиції присутній увесь спектр єврейського мистецтва Галичини. Багато унікально збережених речей. Виставка поділена тематично і розміщена у п’яти залах. Представлені експонати відображають сакральну атмосферу синагоги, річний цикл релігійних єврейських свят, вироби різних ремесел. Загалом, це кілька сотень предметів, які мають викликати певні рефлексії у відвідувачів і допоможуть сповна зануритися у цю епоху та єврейський світ Галичини», – зазначила куратор виставки кандидат історичних наук Людмила Булгакова.

За її словами, перша масштабна виставка, якій присвячена нинішня подія, відбулась у 1933-у році. Її основою стала приватна колекція відомого юриста та етнографа Максиміліана Гольштейна. Наступного року у Львові ним же був створений приватний Єврейський музей, але Друга світова війна внесла «корективи» у його діяльність. Врятувати збірку в роки німецької окупації вдалось завдяки відомим українським діячам. Згодом радянська влада націоналізувала безцінну колекцію і передала її у Промисловий музей, тепер - Музеї етнографії та художнього промислу.

У Львові представили унікальну виставку реліквій єврейського світу Галичини / Фото: Галина Терещук/radiosvoboda.org

Як зазначали організатори виставки, на часі – відновлення єврейського музею в обласному центрі. Його основою могла б стати збірка Музею етнографії, експонати з інших музеїв та сімейних колекцій.


https://oleg-leusenko.livejournal.com/9103042.html

Tags: Львов, Україна
Subscribe
promo bitter_onion march 15, 17:32 15
Buy for 50 tokens
Все слышали такую сказку, что якобы украинцы, белорусы и русские – это братский единокровный народ, который происходит якобы от триединой древнерусской народности. Ученые открыли страшную тайну – мы не братья. Праславянский этнос, конечно, существовал где-то со II тысячелетия до нашей эры, из…
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for members only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments