auburn_daddy (auburn_daddy) wrote in bitter_onion,
auburn_daddy
auburn_daddy
bitter_onion

Бібісячі стандарти, або як вдовольнитися козою

Як українські ЗМІ трахають кіз. Від Коломойського до Савченко.Отже, історія така.

Для початку нагадаю той самий анекдот.

Турист приїздить в дикі шотландські місця, заходить до пабу, там сидить одинокий старигань. І цей дід починає виливати туристу свою душу, власне, історію свого життя. Розказує про те, скільки він всього зробив, та ніхто не називає його “МакГрегор, засновник пабу” чи “МакГрегор, будівничий церкви”. Але варто було йому один лиш раз трахнути козу…

Цей анекдот я згадав у, вже можна сказати, легендарному своєму матеріалі – “День, коли українські ЗМІ трахнули козу”. Це було 19 грудня 2016 року. В той день купа українських ЗМІ передерла “інфу” з фейкового аккаунту Ігоря Коломойського про рейдерське захоплення “Приватбанку”. Там за лінком ще не всі картинки побилися, можете подивитися той величезний список ЗМІ.

Деякі відреагували. Ось, наприклад, “Громадське”. Тамтешня журналістка Настя Станко навіть написала у Фейсбуку:

так, ми трахнули козу, нам не сподобалось. Ми більше не хочемо. І не будемо, я сподіваюсь
Запам’ятайте цю цитату.

Пройшло буквально 2 місяці і 2 дні – і з’явилася моя нова стаття – “Чуркін помер після слів Путіна”. Українські ЗМІ трахнули козу – 2.

Того ж дня сталася іще одна весела історія, про “прес-конференцію Януковича” – якої насправді не було, але Ліга.нет написала про неї, як про доконаний факт, і панєслась.

Главред Ліги пан Шуклінов тоді написав у мене в камєнтах на Фейсбуку:

Спробую припустити, що ми просто вміємо робити свою справу. І робимо це якісно
Запам’ятали цю цитату? Ок, йдемо далі.

Вчора під час судового засідання щодо обрання запобіжного заходу для Надії Савченко якомусь ЗМІ – зараз уже важко визначити, хто саме це був, можливо, “Страна.уа”, у якої ця інфа з’явилася, можливо, найоперативніше, можливо, хтось інший, але не суть – стрельнуло в голову (з подачі фанатів Гаді), що її звільнили з-під варти прямо в залі суду. Так з’явився ще один мій текст – “УкрЗМІ виїбли козу на прізвище Савченко”.

Зайдіть і подивіться. Там і “Громадське”, представник якого писала трохи більше року тому – “сподіваюся, ми більше не будемо”. І Ліга.нет, головред якої розказував, як вони уміють якісно робити свою справу. І багато інших видань, поважних і серйозних.

Що це значить? А це значить, що українські ЗМІ плювати хотіли на своїх читачів. Причому в елементарних речах. Просто е-ле-мен-тар-них. Справа в тому, що трансляція судового засідання йшла в прямому ефірі на “112 Україна”. І варто було б просто увімкнути цю трансляцію – а вона є на Youtube – і просто слухати її. Не філонити, не кривитися від божевільно-пафосних речей самої Савченко та нудного бубоніння судді – а увімкнути і слухати. Бо це, колеги, ваша робота. За яку ви а) отримуєте заробітну плату і б) несете відповідальність.

І тоді ніякої “звільненої із зали суду” Савченко не було. А вона з’явилася. Бо українські ЗМІ а) плювати хотіли на свою роботу та аудиторію і б) плювати хотіли на фактчекінг.

От унаслідок цього ставлення до себе, до своєї роботи і своїх читачів – а ще через бажання нахапати побільше заходів на сайт, звісно ж – і трапляються ці випадки козойобства. І якщо деяким ЗМІ, наприклад, тому ж “Громадському”, вистачає сміливості вийти і чесно написати – так, були неправі, перепрошуємо (це, як бачимо, не виправляє ситуацію, але хоча б дозволяє хоч трохи зберегти обличчя) – то абсолютна більшість робить вигляд, ніби нічого не сталося.

Ось така ціна українським засобам масової дезінформації. Завжди пам’ятайте це. І збережіть собі ці списочки – знадобиться для розуміння повноти картини в українському медіа-просторі.

#медіапиздота

Tags: агенти Кремля, масмудия
Subscribe

 • Про статейку Путіна

  Доволі вторинна за змістом стаття Володимира Путіна про росіян та українців цікава лише тим, що задає той простір, у якому віднині мають…

 • А сексом без прививки пока еще заниматься можно?!

  В связи с указом о «режиме повышенной готовности» в Нижегородской области вводятся новые ограничения, связанные с пандемией. Как сообщается на…

 • Зелибоба

  «Яндекс» запустил нейросеть «Зелибоба», которая дописывает любой текст. Но уже закрыл доступ — Технологии на TJ Технологию открыли раньше…

promo bitter_onion march 15, 17:32 15
Buy for 50 tokens
Все слышали такую сказку, что якобы украинцы, белорусы и русские – это братский единокровный народ, который происходит якобы от триединой древнерусской народности. Ученые открыли страшную тайну – мы не братья. Праславянский этнос, конечно, существовал где-то со II тысячелетия до нашей эры, из…
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for members only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment