taraskazkar (taraskazkar) wrote in bitter_onion,
taraskazkar
taraskazkar
bitter_onion

Петро й Мазепа

Оригинал взят у taraskazkar в Петро й Мазепа
"... раби, підножки, грязь москви, варшавське сміття, ваші пани, ясновельможнії гетьмани..." Т. Г. Шевченко

Іноді навіть кацапи кажуть правду, як це не дивно ;))
Тоді звичка не вірити їм грає з нами злі жарти...

Так, наш народний "герой", десятигривневий Мазепа, дійсно був зрадником. Але він зрадив не Петра, котрому присягав на вірність, а українське козацтво, що вибрало його своїм головою. 
Не даремно довгий Петруха називав його своїм учителем і заборонив казати про Мазепу погано... Саме Іван надоумив Петра, як назавжди покінчити з козацтвом. При всій підступності й огидності план був геніальним, бо дозволив зробити те що не вдалося ні військовій армаді туреччини, ні полякам з Хмельницьким: остаточно закрити "козацьке питання".

Домовившись зі шведським королем про розподіл сфер впливу, Петро, за відмову від просування на балтійському напрямі отримав допомогу експедиційного корпусу варягів. Їх поступ українськими землями дав змогу Мазепі підбурити третину козаків зрадити присягі, котру ті дали російському царю. Ще третина козацтва лишилася на Січі зберігаючи нейтралітет і не бажаючи приймати участі в гетьманській афері. Територіальні ж підрозділи, в основній своїй массі, лишилися вірними царю, в тому числі славнозвісний полтавський гарнізон, який вчинив шалений триденний опір, чим трохи не зруйнував петрівсько-мазепінський план. Адже за їх баченням, об'єднані козацько-варяжські сили повинні були опинитись у пастці в зайнятій ними полтавській фортеці, аби ніхто не втік, не попередив січовиків про провал, а шведський король потрапив би у пастку і опинився у цілковитій владі Петрухи...

Втім, при наближенні російського війська, шведи кинули свого "союзника" і дали стрімкого драпака, сам Мазепа накивав п'ятами в безвіз, прихопивши скарбницю, натомість лишивши зрадника-провідника Галагана, а розбиті залишки козаків втікли на Дунай писати легендарну орликовську бендерівську конституцію. Петрівська ж армія, не гаючи часу, аби не втратити фактор несподіванки, швидким маршкидком, дісталася Запорізької Січі, де без зайвих ваганнь, вчинила тотальну різанину.

Так, руками й кров'ю козаків, народжувалася російська імперія...
Так з'явилася легенда про народного героя, славетного зрадника Мазепу...

Subscribe
Buy for 50 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for members only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 24 comments