taraskazkar (taraskazkar) wrote in bitter_onion,
taraskazkar
taraskazkar
bitter_onion

Обережно кровосісі !

Оригинал взят у taraskazkar в Обережно кліщі !

І хоча цей допис не має прямого відношення до русо"фобії", але ж ми точно знаємо, що чим більше буде українців, і чим здоровіші й сильніші вони будуть, тим гірше житиметься русофілам...
Тож бережемося й тримаймося. А нижче ви взнаєте як захистити себе від кліщів та як їх легко й швидко видалити, якщо падла вже присмокталася та скуштувала доброї української крові.

Травень - сезон кліщів.
Кліщі ж, як всім відомо, дуже, дуже-дуже, погані створіння, бо є носіями багатьох неприємних, небезпечних, а іноді смертельних хвороб.
Розповім вам власний досвід як вберегти себе від тих мілких злодіїв, та що робити, якщо паскуда все ж таки присмокталася до вас і п'є кров.

Найголовніше, що треба знати всім:
ВБЕРЕГТИСЯ ПРОСТІШЕ, ДЕШЕВШЕ І РОЗУМНІШЕ, НІЖ ЛІКУВАТИСЯ

Убезпечитися просто. Запам'ятайте ці прості правила (щоб легше це було зробити уявляйте подумки, візуалізуйте, як ви їх виконуєте) і ЗАВЖДИ їх дотримуйтесь:

1. Вдягніться нормально. Як розумна людина. А не якийсь там репер... Футболка (бажано термо з довгим рукавом - не спекотно, ще й від сонячних опіків захистить) повинна бути заправлена в штани! а не тіліпатись зверху - поясниця одне з найулюбленіших місць перекусу у кліщів - звідти доводилося знімати їх найбільше. Якщо кліщ не зможе заповзти під одяг - він вас і не вкусить. Штани заправте в чоботи (на природу взагалі не варто пхатись у сандалях, лаптях чи іншому пляжному взутті - гілки, колючки, брудні калюжі в низинах, круті стежки і таке інше, вимагають відповідного взуття і одягу, якщо ви цього не розумієте - то не для вас, максимум машина, парк, пікнік, шашлик...) На шию баф, чи хустку, голову закрити капюшоном, панамою, банданой або кепі (бейсболки залиште бейсболістам).

2. Друге що вам треба знати - де на вас чатує небезпека і старанно уникати тих місць. А найбільше полюбляють кліщі влаштовувати засідки в кущах (до яких слід віднести й молодняк дерев). Вони сидять на гілочках на висоті 0,5-2 метри і вичікують свого "кормільца". Лише почують вуглекислий газ, що йде від тварини чи людини - одразу падають униз. УВАГА: на туристичній або звіриній стежці концентрація кліщів у десятки разів вища ніж поза нею! Покрийте голову обов'язково! 
А вираз збігати у кущики взагалі викресліть зі свого лексикону і використовуйте натомість: сходити за вітром або полити дерево...
Друге місце - це трава. Не влягайтеся на неї, як би вам того не хотілось! ЗАВЖДИ беріть з собою коврик і сідайте-лягайте ЛИШЕ на нього. 
Репілент не завадить, але то для мажорів ;))

3. Скільки б не тривав похід чи просто прогулянка - щовечора обов'язкова перевірка шкіри на наявність диверсантів! Якщо з вами кохана мавпочка - перевірте один одному волосся (точніше шкіру голови під ним). 

4. ЯКЩО так сталося і ви знайшли на собі кровопивцю, будьте дуже обережні! Вся зараза міститься у слині, слина в голові, голова у вас. НЕ ВІДІРВІТЬ! бо слина витече у кров. 
Щоб зняти кліща досвідчені туристи рекомендують носити з собою ниточку або спеціальний пристрій: "карандаш" з петелькою, за допомогою яких ви "легко" виймете кліща... То єботня. Скоріш відірвете таки йому башку, особливо без досвіду... 
Поділюся з вами простішим і ефективнішим способом.
ЗАВЧАСНО, ще до початку "операції", приготуйте ніж, чи голку, чи шило, тощо. ПРОДЕЗИНФІКУЙТЕ (спирт, вогонь). З собою у вас повинен бути нехитрий пристрій: двокубовий пластиковий шприц зі зрізаним рівненько торцем (тим, де зазвичай вдягається голка). Міцно притисніть його до шкіри так, щоб гад опинився в середині, й тягніть поршень. Бац! Кліща витягло вакуумним насосом. 
Якщо голова все ж таки відірвалася негайно виковиряйте а і зробіть ранку щоб з неї потекла кров і вимила заразу.
Навіть якщо голова вилетіла разом з кліщем - все одно пустіть кров. Не завадить. Зазвичай на місці де ви приклали шприц утворюється невеличкий синець - засос. То добре. ;))
Якщо мандрівка дальня, а ви такий собі командос, то можете присмалити ранку розпеченим вістрям ножа чи крестової викрутки мультитула. Теж не завадить. Та й крутість свою продемонструєте, коли не скривитеся...

5. Кліща НЕ ДАВІТЬ і не викидуйте! Прямо у тому ж шприці заткніть надійно отвір, чим небудь, і по поверненню несіть у СЕС. На аналізи. А самі до гугла, читати про симптоми можливих швороб і уважно стежити за самопочуттям. Не бухати! (Хоча один раз можна, але тоді вже таак, добряче, проспиртуйтесь! заради дезинфекції. Не пивом ;)) А потім уже точно не бухати щоб не послаблювати організм і своєчасно виявить симптоми.

Все. Бережіть себе
і пам'ятайте: 
ВБЕРЕГТИСЯ ПРОСТІШЕ, ДЕШЕВШЕ І РОЗУМНІШЕ, НІЖ ЛІКУВАТИСЯ

пс: як будете читати про хвороби що кліщі розносять, то зосередьтеся на симптомах, а не можливих наслідках, бо, бували випадки, коли особливо "впєчатлітєльниє" громадяни, читаючи про відмову органів, сліпоту, параліч та інші "прєлєсті" енцефаліту, висирали шлакоблочину та потім у себе знаходили тааакі симптоми, що й в природі не існують...


Subscribe
Buy for 60 tokens
Это современная история кровавой мести – трагедия, каких быть не должно. Однако это случилось и молчать об этом опасно и даже преступно. Фото: архив Резы Дегати Цель моего поста не сеять межнациональную рознь, скорее наоборот, мы должны знать правду, о тех событиях, чтобы они больше…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 21 comments