in_carpathian (in_carpathian) wrote in bitter_onion,
in_carpathian
in_carpathian
bitter_onion

Brutto як перший український Томпсон

Originally posted by pan_baklazhan at Brutto як перший український Томпсон

В своїх пошуках українського Томпсона (див. Від "Океанів сопель" - до наших "томпсонів") днями прийшов до висновку, що він вже майже народився, і звати його Сергій Міхалок. Щоправда, він ще не перейшов остаточно на рідну білоруську та на мову країни, яка дала йому прихісток. І ще, судячи з деяких текстів, попри солідний вік, не вилікувався від дитячої хвороби лівизни. Проте шлях від придуркуватого алкоголіка Сірьожі до прокачаного татуйованого співочого кшатрія вже пройшов. Жыве Беларусь!Вікі-довідкаМа́рко Пе́ркович-Томпсон (хорв. Marko Perković Thompson, нар. 27 жовтня 1966 р., с. Чавоглаве, Хорватія) — популярний хорватський співак і музикант, автор-виконавець пісень патріотичної, любовної та релігійної тематики.

Марко Перкович народився 27 жовтня 1966 року в селі Чавоглаве в хорватській Далмації, в мальовничому краї Загора. Батьки - Анте і Марія Перковичі. ...Своє прізвисько, а також назву для гурту — Томпсон (англ. Thompson) Перкович дістав 1991 року від своїх бойових побратимів, коли, у зв'язку з початком хорватської війни за незалежність (1991 - 1995), він вступив у Хорватську національну гвардію, де йому як бойову зброю видали однойменний пістолет-кулемет, з яким Марко боронив рідне село від набагато краще оснащеного і озброєного загарбника — керованих сербами підрозділів ЮНА і загонів бойовиків сепаратистської Республіки Сербська Країна.  Саме в той буремний, тривожний час Перкович написав просто на полі бою свій перший хіт «Bojna Čavoglave», який став символом перших днів війни за незалежність Хорватії і започаткував його музичну кар'єру. Пісня закликає всіх хорватів об'єднатися для боротьби з четниками, щоб ті не захопили рідне село Перковича - Чавоглаве.
Канонічна версія в кліпі рве за душу ще сильніше:

Subscribe
Buy for 60 tokens
Это современная история кровавой мести – трагедия, каких быть не должно. Однако это случилось и молчать об этом опасно и даже преступно. Фото: архив Резы Дегати Цель моего поста не сеять межнациональную рознь, скорее наоборот, мы должны знать правду, о тех событиях, чтобы они больше…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 10 comments