auburn_daddy (auburn_daddy) wrote in bitter_onion,
auburn_daddy
auburn_daddy
bitter_onion

Be tough!

"Be tough!" - сказав мені через скайп знайомий американський архітектор Джон з Нью-Йорка (який до речі багато років працював на Трампа до того, як десь вісім років тому відкрив там своє власне успішне архітектурне бюро) із грецьким прізвищем та з густо намішаною грузинсько-італійсько-грецькою кров'ю. Він був по щирому стурбований, коли запалали перші шини біля стадіону Лобановського, було вбито Нігояна, і ці кадри попали в ефір всіх західних телеканалів.
"Be tough!" - сказав він мені, коли дізнався "із перших рук", а за що власне вийшли люди на Майдан, і чому багатоденна та досить "шароварно-пісенна" акція на Майдані (як її показували у західних медія) переросла у щось загрозливо-обурливе-страшне, як на погляд пересічного американського споживача чи европейського бюргера. Ґвалт в країні, де розташований географічний центр Європи - це будь яку обивательську сідницю в ЄС сколише!"Be tough!" - це не "будь жорстким" чи то пак "жорстоким", це радше "Тримайся!", "Будь витривалим!", "Будь семижильним!". Я відчував тоді підтримку дуже багатьох людей, які вважали себе аполітичними, які просто собі жили. Вони надсилали меседжі через соц.мережі, списувалися зі мною, передзвонювали - навіть ті, про яких я вже згадувати забув... Вони підтримували нас всіх і особисто через побажання нам досягти своєї мети.
Багато чого сталося з тої пори. Ми вірили і втрачали віру, надихалися і знову розчаровувалися. І ще були смерті... багато смертей. І вони будуть іще...

Наше прагнення бути у Європі - це не питання віри у сподіваний рай, це не питання патерналістських очікувань. Це віра у можливість побудувати власне суспільство без суцільного крадійства та корумпованості, аби гідно жити суголосно із власною гідністю, яку можна захистити.

Але...
Ставлення до тих, кого й досі вважаеш своїм союзником - не питання віри. Це стає тепер питанням звичної зневіри.
Європейський союз переніс розгляд питання щодо лібералізації візового режиму з Україною на квітень 2017 року. Щоправда, тут же з'явилися спростування, мовляв, дата голосування за український "безвіз" вказана помилково та неподовзі буде виправлена...
Але...

Зеркаль заявляє про падіння довіри до ЄС через «безвіз» і Угоду про асоціацію
Заступник голови МЗС України Олена Зеркаль заявляє про падіння довіри до Євросоюзу через ситуацію з наданням Києву безвізового режиму та ратифікацією Угоди про асоціацію є ЄС.
«Нам зараз складно вірити у будь-які обіцянки», – сказала Зеркаль у коментарі Financial Times, опублікованому 13 грудня.
«Це є тестом на надійність Євросоюзу… Я зараз не дуже дипломатична. Є відчуття певної зради, особливо зважаючи на ціну, яку ми заплатили за наші європейські надії. Жодна з країн ЄС не платила такої ціни», – зазначила Олена Зеркаль.
12 грудня кореспондент Радіо Свобода у Брюсселі повідомив, що в Європейському союзі ще не узгодили остаточний текст ухвали Європейської ради (саміту ЄС) щодо поступок Нідерландам навколо Угоди про асоціацію Євросоюзу і України.
У проекті ухвали, який підготували Нідерланди, наразі бракує першого пункту – в ньому Нідерланди хотіли б бачити підтвердження, що угода не є першим кроком до майбутнього членства України в ЄС. Проти цієї вимоги виступають деякі східноєвропейські країни-члени, в першу чергу Польща.
Нідерланди є єдиною країною ЄС, що не ратифікувала цієї угоди за результатами референдуму, більшість учасників якого виступили проти такої ратифікації. Уряд прем’єр-міністра Марка Рютте виступає за ратифікацію, але заявляє, що має взяти до уваги результати референдуму. Як компроміс Нідерланди пропонують, щоб ЄС виступив із офіційним документом про обмеження щодо України, які не має зняти ця угода, і заявляють, що без такого документа остаточно відмовляться ратифікувати її.
Щодо перспективи надання Україні безвізового режиму з ЄС, то Європарламент може затвердити це рішення 1 лютого 2017 року. Раніше так само попередньо планувалося, що це питання могло розглядатися у січні. Але остаточно цей режим зможе набути чинності тільки одночасно з новим і ще не узгодженим механізмом припинення таких безвізових режимів у разі потреби.


... Але лише тепер я зрозумів оте товариське "Be tough!".
Мені і всім - нам треба бути натисливими, затятими, наполегливими, а в чомусь навіть огурними. Нам ще довго треба бути заповзятими на своєму (!) шляху розбудови власного (!) суспільства. Без зайвих сподівань на попутників.
Нам своє робить.
Нам ще довго доведеться "Be tough!"

Опубликовано auburn_daddy в Be tough!Tags: Европа, ітогі падведьом
Subscribe
Buy for 50 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 9 comments